Plāno nepilngadīgos sodīt par cigarešu un alkohola lietošanu un glabāšanu

Saeima ceturtdien, 19.decembrī, konceptuāli atbalstījusi grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paredz noteikt bērniem administratīvo atbildību par tabakas izstrādājumu, kā arī alkoholisko dzērienu glabāšanu un enerģijas dzērienu lietošanu, informē Saeimas Preses dienestā.

Likumprojektā noteikta administratīvā atbildība par enerģijas dzērienu lietošanu, kā arī alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos to ietekmē, kā arī par alkoholisko dzērienu iegādāšanos vai glabāšanu.

Tāpat atbildība paredzēta par pārkāpumiem – smēķēšanu, lietošanu, iegādāšanos vai glabāšanu –, kas saistīti ar tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm. Administratīvā atbildība paredzēta arī par nepilngadīgo iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu, kā arī enerģijas dzērienu lietošanā.

Minētās normas nepieciešamas, lai nodrošinātu konsekventu Bērnu tiesību aizsardzības likumā iekļauto nosacījumu ievērošanu attiecībā uz bērna aizsardzību no smēķēšanas, alkoholisko un enerģijas dzērienu ietekmes, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Lasiet arī: Konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Likumprojekta anotācijā uzsvērts, ka administratīvo sodu nepilngadīgajam vecumā no 14 līdz 18 gadiem piemēro, ja audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana konkrētajā gadījumā nav bijusi lietderīga. Iecerēts, ka par attiecīgajiem pārkāpumiem sods nepilngadīgajiem būs robežās no divām līdz septiņām naudas soda vienībām.

Saeimai grozījumi jāskata vēl divos lasījumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas