Plāno noteikt papildu drošības prasības plaši apmeklētiem pasākumiem

Valdībā atbalstīts likumprojekts Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas paredz – lai nodrošinātu plaša mēroga publisko pasākumu apmeklētāju drošību, šo pasākumu organizatoriem būs jāizstrādā īpašs drošības plāns, informē Iekšlietu ministrijā (IeM).

Likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā to, ka plaši apmeklētos pasākumos ir lielāki terorisma draudi. To pierāda citu Eiropas valstu pieredze pēdējos gados, skaidro IeM.

Likumprojekts paredz noteikt jaunu publiska pasākuma veidu «Paaugstināta riska pasākums», kura organizatoriem būs jāievēro noteiktas prasības publiskā pasākuma rīkošanā un jānodrošina nepieciešamie drošības pasākumi tā norises laikā, kas šobrīd tiesiskajā regulējumā nav konkrēti noteikti.

Publisks pasākums ir nosakāms par paaugstināta riska pasākumu, ja to apmeklētāju un dalībnieku kopskaits pārsniedz 5 000 cilvēku vai arī ja pasākums plānots pierobežas joslā vai mērķauditorija ir īpaši aizsargājama personu grupa un šādā gadījumā dalībnieku kopskaits pārsniedz 1 000 cilvēku. Šā likuma izpratnē īpaši aizsargājamo personu grupa ir bērni, seniori, personas ar kustību traucējumiem un personas ar īpašām vajadzībām, skaidro ministrijā.

Lasiet arī: Europol: Eiropā joprojām saglabājas augsti terorisma draudi

Likumprojekta mērķis ir noteikt paaugstināta riska pasākuma pieteikšanas un iesnieguma izskatīšanas kārtību, kā arī pasākuma organizatora, par tehnisko drošību un par sabiedrisko kārtību un drošību atbildīgo personu, kārtības uzturētāju, publiska pasākuma apmeklētāju un dalībnieku tiesības un pienākumus.

Pasākuma organizatoram ne vēlāk kā 30 darba dienas pirms plānotā paaugstinātā riska pasākuma norises dienas jāinformē Valsts policija, Valsts drošības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un nepieciešamības gadījumā arī Valsts robežsardzes pārvalde, un jāiesniedz saskaņošanai pasākuma drošības plānu.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl ir jāpieņem Saeimā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas