Valdība apstiprina kopfinansēšanas jomas regulējumu Latvijā

Ministru kabinets otrdien, 2.aprīlī, lēmis virzīt Saeimai  Kopfinansējuma pakalpojuma likumprojektu.

Aprīļa sākumā valdībā skatītais likumprojekts paredz regulēt tiesiskās attiecības starp kopfinansējuma (crowdfunding) pakalpojuma sniedzēju, ieguldītāju un finansējuma saņēmēju. Tā mērķis ir attīstīt finanšu un kapitāla tirgū kopfinansējuma pakalpojumus, nosakot, ka ir viens vai vairāki pakalpojumi, kurus nodrošina kopfinansējuma pakalpojuma sniedzējs (operators), informē Finanšu ministrijā.

Tas var būt gan pakalpojums, kurā ieguldītājs ir fiziska persona un tas aizdod naudu citai fiziskai personai, gan pakalpojums, kurā ieguldītājs aizdod naudu kāda pieteikta projekta realizācijai. Tāpat tas var būt gadījums, kad nauda tiek ieguldīta juridiskas personas emitētos parāda vai kapitāla vērtspapīros, lai realizētu projektu.

Likumprojekts nosaka arī kopfinansējuma pakalpojumu sniedzēja darbības principu, prasības pakalpojuma sniedzēja darbības reģistrācijai, būtiskas un netiešas līdzdalības iegūšanas nosacījumus, kā arī kapitāla un peļņas sadales nosacījumus, lai nodrošinātu finanšu stabilitāti pakalpojuma sniedzējam. Likumprojektā noteiktas arī pakalpojumu sniedzēju līgumiskās attiecības un maksājumu administrēšana, kā arī ieguldītāju interešu aizsardzība un potenciālo risku mazināšanas nosacījumi. Vienlaikus likumā iekļauta arī obligāti sniedzamā informācija un kopfinansējuma pakalpojuma reklāmas prasības.

Ministrija skaidro, ka līdz ar finanšu tehnoloģiju attīstības radītajām iespējām, strauji pieaug alternatīvo finanšu pakalpojumu klāsts. Likums izstrādāts, lai reaģētu uz jaunajām tendencēm un apstākļiem un vienlaikus veicinātu kredītiestādēm alternatīva finansējuma pieejamību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas