Plāns: skolēnu brīvlaiks uz mēnesi, brīvdienās tikai svarīgie veikali un ārkārtas situācija līdz 11.janvārim

Plānā, kā vairāk ierobežot saslimstības ar COVID-19 izplatību, ir ārkārtas situācijas pagarināšana līdz 11.janvārim un atgriešanās pie pamatprincipa «divi metri un divi cilvēki», 30.novembra preses konferencē paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka visiem ierobežojumiem ir viens mērķis — mazināt saslimstību ar COVID-19.

Tāpat plānot stingrāk noteikt, ka visās iekštelpās, kur cilvēks nav mājās, tiek valkāta sejas maska.

Paredzēta arī aktīva robežu kontrole. Visi, kas ierodas Latvijā, tiek uzskaitīti un ievēro karantīnu. Premjers arī atzīmēja, ka robežas netiks aizvērtas.

Runājot par skolām, paredzēta plaša masku valkāšana gan skolotājiem, gan skolēniem.

Tāpat būs nepieciešama distances nodrošināšana starp skolēniem, regulāra telpu vēdināšana.

Plānā ir arī ziemas brīvlaika pagarināšana par divām nedēļām, to sākot no nākamās nedēļas. Šīs divas nedēļas kompensētu pavasarī, vasarā, skaidroja Ministru prezidents.

Sestdienās un svētdienās būs atvērti tikai pirmās nepieciešamības veikali, piemēram, pārtikas veikali, aptiekas.

Runājot par sacelto trauksmi saistībā ar to, ka frizieriem atļauts strādāt, taču manikīra speciālistiem nē, Kariņš pauda ierosinājumu «iet uz vienādiem nosacījumiem — abi strādā, vai abi nestrādā». «Es pats sliecos uz to, lai strādā. Mēs citādi esam negribot iedzinuši šo visu pagrīdē.»

«Es atzīstu, ka vairāki mūsu noteikumi nav pareizi, mēs tos pārveidosim.»

Premjers pauda aicinājumu cilvēkiem sadarboties ar valdību.

Preses konferencē Kariņš kā vienu no veidiem, kā drīzāk apkarot slimību, norādīja būtisku testēšanas kapacitātes palielināšanu. Pasaules Veselības organizācija skaidroja, ka COVID-19 izplatības dzinējspēks ir asimptomātiskie slimnieki, tāpēc iesaka izmantot visus iespējamos līdzekļus, kā testēt cilvēkus.

Lasiet arī: COVID-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 100, Lietuvā – 1 136, Igaunijā – 256

Premjers arī solīja, ka jau šīs nedēļas beigās tik izmaksāti pirmie pabalsti – subsidētās darbavietas, dīkstāves pabalsti un subsidētie apgrozījumu līdzekļi.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) preses konferencē pauda: «Manā skatījumā dievnamiem būtu jāpaliek vaļā, bet ar visādiem ierobežojumiem.»

Viņa arī sacīja: «Cilvēki ir noguruši, bet mums ir nepieciešama solidaritāte, lai varētu atgriezties pie iepriekšējās dzīves.»

Savukārt Valsts prezidents Egils Levits uzsvēra: «Šis nav laiks, kad var spēlēties ar cilvēku dzīvībām, veselību, ekonomiku. Es ceru, ka [no valdības] būs skaidra komunikācija, lai katrs zina, ko var un nevar darīt.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas