Pļaviņš, Jeremejevs, Šlesers un Dimiteri «plecu pie pleca» protestē pret «piespiedu vakcināciju»

Aināra Šlesera izsludinātajā pasākumā par brīvprātīgu vakcināciju sestdien, 18.septembrī, pusdienlaikā Rīgā, 11.novembra krastmalā, bija sapulcējušies tikai ap 1 000 cilvēkiem.

Valsts policija (VP) saistībā ar notikušajiem piketiem ir konstatējusi vairākus epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus, norādīja VP.

Policijā informē, ka piketa organizatoru un apmeklētāju atbildība tiks vērtēta. Vērtēšanā tiks izmantota arī informācija, kas pasākuma laikā tika fiksēta ar tehniskajiem līdzekļiem – videokamerām un droniem.

Valsts policijas aprēķini liecina, ka kopumā uz pieteikto piketu, pārkāpjot Ministru kabineta 360.noteikumus, bija sapulcējušies ap 1 000 cilvēku, kuru skaits bija mainīgs dažādos laika periodos. Vienlaikus policija konstatējusi, ka, pretēji organizatoru interpretācijai, Krastmalā vienlaikus ar piketētājiem pārvietojās arī personas, kas devās savās ikdienas gaitās, bet nav pieskaitāmas apmeklētāju skaitam.

Personas pēc piketa Krastmalā devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur kopumā maksimālais cilvēku skaists bija līdz 500, bet drīz vien šīs personas pakāpeniski izklīda, norāda VP.

Komentējot to, ka daži no pasākuma organizatoriem un dalībniekiem publiski pauduši, ka policija atbalsta šo pasākumu, VP atkārtoti uzsver:

«Policija kategoriski neatbalsta šādas aktivitātes, kas pārsniedz noteiktā pulcēšanās skaita ierobežojumus, tādējādi radot epidemioloģisko apdraudējumu sabiedrībai.»

Sākotnēji pāris simti piketētāju pulcējās pie Pulvertorņa, no kurienes devās uz Doma laukumu, bet pēc tam – uz 11.novembra krastmalu, kur nepilnas stundas laikā protestētāju skaits dubultojās, pārsniedzot 1 000.

Klātesošie ar aplausiem sveica aicinājumus, ka vakcinācijai ir jābūt brīvprātīgai un ka cilvēkus nevar šķirot pēc tā, vai viņi ir vai nav vakcinējušies. Bijusī Saeimas deputāte Linda Liepiņa savā runā pauda kritiku Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Tāpat piketā izskanēja mudinājums jautājumā par brīvprātības principa ievērošanu apvienoties latviešiem, krieviem, kristiešiem, dievturiem, labējiem un kreisajiem. Kāda aktīvista rosināti piketa dalībnieki izsauca saukļus «Brīvību!» un «Mēs esam vara!».

Šlesers kritizēja «Levita-Kariņa režīmu», uzsverot, ka iedzīvotājiem ir jābūt brīviem, kā tas tika panākts līdz ar neatkarības atjaunošanu. Viņš uzsvēra, ka esošajai varai ir jāaiziet. Ja valdība neizpildīs izvirzītās prasības, paredzēts, ka jauns pikets notiks 2.oktobrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas