Plosoties vētrai Baltijas jūrā, Somijā reģistrēts vēja ātruma rekords

Aizvadītajā naktī Olandē jeb Ālandu salās, Somijas dienvidrietumos, reģistrētas vēja brāzmas līdz 41,6 metriem sekundē (m/s), vēsta Somijas Meteoroloģijas institūts (SMI).

Desmit minūšu vidējais vēja ātrums arhipelāga dienvidaustrumos sasniedza 32,5 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir ļoti stipra vētra. Orkāns sākas, kad vēja vidējais ātrums sasniedz vismaz 32,7 m/s.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem Somijā pārspēts stiprākā vēja rekords, bet SMI to pagaidām nav apstiprinājis.

Iespējams, Baltijas jūrā būs pārspēts lielāko viļņu rekords. Saskaņā ar SMI informāciju visaugstākie viļņi reģistrēti Baltijas jūras centrālajā daļā 2004.gada 22.decembrī, kad tie vidēji bija līdz 8,2 metriem lieli, bet atsevišķu vislielāko viļņu augstums atbilstoši aprēķiniem sasniedza 14 metrus. Prognozes liecina, ka šā gada 2.janvārī viļņu vidējais augstums Baltijas jūras ziemeļu un centrālajā daļā var sasniegt astoņus līdz deviņus metrus.

Līdz šim saņemtas ziņas, ka vietām Botnijas līcī viļņu vidējais augstums naktī pieauga līdz 7,9 metriem.

Agrā trešdienas, 2.janvāra, rītā Gotlandē reģistrētas vēja brāzmas līdz 35 m/s. Baltijas jūrā netālu no Stokholmas vēja brāzmu spēks naktī sasniedza 37 m/s, bet Zviedrijas piekrastē uz ziemeļiem no Stokholmas – 38,5 m/s.

Stiprākās vēja brāzmas, kas reģistrētas Latvijas piekrastē, agrā trešdienas rītā bija 24 m/s Liepājas ostā.

Jau ziņots, ka SMI un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkanās krāsas brīdinājumu par vētru un ļoti lieliem viļņiem Baltijas jūrā.

Ciklons, kas izraisījis vētru, kļūst vājāks, un tā centrs no Igaunijas pārvietojas uz Latvijas austrumu novadiem. Dienas otrajā pusē vētra Baltijas jūrā sāks mazināties.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas