bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LatviaLatvija

PNB Banka atlīdzībās izmaksāti 94 miljoni

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Līdz šim brīdim valsts garantētajās atlīdzībās izmaksāti 94 miljoni eiro jeb 34% no visas izmaksājamās summas un kopā 19 200 AS PNB Banka klientu saņēmuši savus finanšu līdzekļus, informē banka Citadele.

Turpinoties izmaksu procesam, Citadele vēlreiz vērš uzmanību uz darbībām, kas jāveic VSAA pensiju un pabalstu saņēmējiem, lai process noritētu iespējami veiksmīgi un raiti.

Ja VSAA pensiju un pabalstu saņēmējam līdz 15.augustam AS PNB Banka kontā bija naudas līdzekļi un nebija konts bankā Citadele, tad:

1. Jādodas uz kādu no trīspadsmit AS PNB Banka filiālēm visā Latvijā, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai eID karti;

2. Filiālē jāveic nepieciešamo dokumentu aizpildīšana garantētās atlīdzības saņemšanai;

3. Turpat iespējams aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pensijas vai pabalsta saņemšanu Citadeles vai jebkuras citas bankas kontā. Neatkarīgi no izvēlētās bankas turpmākās pensijas vai pabalsta saņemšanai, AS PNB Banka konsultanti saņemtos iesniegumus nosūtīs VSAA. Tas nozīmē, ka klientam pašam vairs nav nepieciešamības doties uz VSAA.

Ja VSAA pensiju un pabalstu saņēmējam līdz 15.augustam AS PNB Banka kontā bija naudas līdzekļi un bija konts bankā Citadele, tad:

1. Valsts garantētā atlīdzība automātiski tiks ieskaitīta bankas Citadele kontā;

2. VSAA pensijas vai pabalsta saņēmējam pašam jāinformē VSAA par turpmāko pensijas vai pabalsta saņemšanu Citadeles vai jebkuras citas bankas kontā.

Ja VSAA pensiju un pabalstu saņēmējam līdz 15.augustam AS PNB Banka kontā nav bijuši naudas līdzekļi, tad:

1. VSAA pensijas vai pabalsta saņēmējam pašam jāinformē VSAA par turpmāko pensijas vai pabalsta saņemšanu izvelētās bankas kontā.

22.augustā sākās garantēto atlīdzību izmaksu process AS PNB Banka klientiem, ko FKTK uzticēja veikt bankai Citadele. Lai optimizētu izmaksu procesu un sakārtotu klientu plūsmu, katrai AS PNB Banka klientu grupai izstrādāta kārtība, kā saņemt valsts garantēto atlīdzību.

Citadele atgādina, ka 99,2% AS PNB Banka klientu garantētās atlīdzības veidā saņems savus noguldījumus pilnībā.

Visas atlīdzības summas līdz 100 000 eiro tiks segtas no Noguldījumu garantiju fonda (NGF) un tiks izmaksātas īpašniekiem. Garantētā atlīdzība attiecas uz algām, pensijām, bankas klientu noguldījumiem un to procentiem, kas uzkrāti līdz 2019.gada 15.augustam.

Lai iespējami efektīvi turpinātu garantēto atlīdzību izmaksu, veiktas izmaiņas AS PNB Banka filiāļu darba laikā, atzīmē Citadele.

«No 22.augusta novērojot klientu plūsmu un analizējot katras AS PNB Banka filiāles apkalpoto klientu skaitu, kopā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un AS PNB Banka pārstāvjiem esam pieņēmuši lēmumu atvērt papildu AS PNB Banka klientu apkalpošanas vietu Daugavpilī. Tāpat nolemts mainīt mazāk pieprasītu klientu apkalpošanas vietu darba laikus, lai resursus novirzītu uz vietām ar lielāku klientu plūsmu,» informē Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis.

No 2.septembra turpmāk strādās šādas AS PNB Banka filiāles, kur jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pensiju un pabalstu saņēmējiem:

Rīgā:

• Raiņa bulvāris 11, Rīga, P–P: 9.00–18.00, S: 10.00–14.00, Sv: slēgts

• Stirnu iela 26, Rīga, P–P: 09.00–19.00, S: 10.00–16.00, Sv: slēgts

• Ernesta Birznieka-Upīša iela 21, Rīga, P–P: 09.00–18.00, S: slēgts, Sv: slēgts

• Kurzemes prospekts 1A, Rīga, P–P: 09.00–19.00, S: 10.00–16.00, Sv: slēgts

• Mazā Nometņu iela 27, Rīga, P–P: 09.00–18.00, S: 10.00–14.00, Sv: slēgts

• Augusta Dombrovska iela 23, Rīga, P–P: 09.00–19.00, S: 10.00–14.00, Sv: slēgts

Ārpus Rīgas:

• Rīgas iela 59, Daugavpils. P–P: 09.00–18.00, S: slēgts, Sv: slēgts

• Valkas iela 3, Daugavpils, P–P: 09.00–18.00, S: slēgts, Sv: slēgts (pirmā darba diena – 3. septembris)

• Katoļu iela 18, Jelgava. P–P: 09.00–13.00, S: slēgts, Sv: slēgts

• Talsu šoseja 25, Jūrmala. P–P: 09.00–19.00, S: 10.00–15.00, Sv: slēgts

• Graudu iela 45, Liepāja. P–P: 09.00–18.00, S: slēgts, Sv: slēgts

• Atbrīvošanas aleja 103, Rēzekne. P–P: 09.00–19.00, S: 9.00–15.00, Sv: slēgts

• Aleksandra iela 16, Ventspils P–P: 09.00–19.00, S: 9.00–15.00, Sv: slēgts

Līdz 30.augustam (ieskaitot) vēl darbosies AS PNB Banka filiāles Cēsīs un Madonā, bet līdz 31.augustam (ieskaitot) – filiāles Bauskā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Salaspilī, Talsos un Valmierā. Turpmāk AS PNB Banka klientiem valsts garantētās atlīdzības izmaksa šajās vai tuvākajās pilsētās tiks nodrošināta bankas Citadele filiālēs.

BNN jau vēstīja, ka no 15.augusta, plkst. 21.00 ir apturēta PNB bankas darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā PNB bankas tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt PBN banku par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt PNB bankas noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu PNB bankā un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā PNB bankas tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns rituāls

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.

Atbalsta ieceri pilnveidot kārtību, kā aprēķina atlīdzību par darbspēju zaudējumu

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Siguldas pašvaldība vērsusies policijā par infekcijas gadījumiem bērnudārzos

Siguldas novada pašvaldība vērusies Valsts policijā, lai tā izmeklē saistību starp aizvadītajā nedēļā notikušajiem zarnu infekcijas gadījumiem un četros inficētajos atklāto salmonellas baktēriju.

Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas

Rīgas domes koalīcijas partiju – Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! – vidū varētu būt izveidojušās jaunas domstarpības, jo šīs nedēļas laikā kvoruma trūkuma dēļ komitejās nav izdevies pieņemt vairākus būtiskus lēmumus.

Konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Saeima ceturtdien, 19.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu.

Purgaile: FKTK komandai jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas

FKTK komandai ir jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas, paudusi FKTK vadītāja amata pretendente, bankas Citadele valdes locekle Santa Purgailie.

Pie Rietumāfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim

Rietumāfrikas piekrastē pie Konakri Gvinejā pirmdien, 16.septembrī, pirāti uzbrukuši noenkurotam Latvijas tankkuģim Ance, ziņo aģentūra Maritime and Crimean Shipping News.

Krievijā aiztur šamani, kurš vēlējies «izdzīt Putinu»

Sibīrijas šamanis, kurš devies kājām uz Maskavu ar nosprausto mērķi padzīt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ir aizturēts, tā pavēstījusi Krievijas policija. Šamanis izgājis no dzimtās pilsētas Jakutskas, lai kājām noietu aptuveni 5'000 kilometrus.

Saeima atbalsta ciešāku divpusējo sadarbību ar ASV tiesībaizsardzības jomā

Saeima ceturtdien, 19.septembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamu atzīto likumprojektu, tādējādi apstiprinot grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2004.gada septembra līgumā par sadarbību tiesībaizsardzības jomā.

Kompensēs zaudējumus par preses izdevumu piegādēm

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem noteiktos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem nodrošinās abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020.gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Lietuvas veselības ministrs noskuj matus, solidarizējoties ar sirgstošo premjeru

Lietuvas premjerministram Sauļum Skvernelim ārstējoties no onkoloģiskās slimības limfomas, solidaritāti ar kolēģi vēlējies paust Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga un tādēļ noskuvis matus.

Saeima ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā atzīst par pamatotu

Seima apstiprināja Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā.

Rosina samazināt vajadzīgo latviešu valodas prasmes līmeni vilcienu konduktoriem

Satiksmes ministrija rosina samazināt nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni un pakāpi pasažieru vilciena konduktoriem, liecina Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Igaunijā pašvaldībām piemaksās tūkstošus par militāro poligonu klātbūtni

300 000 eiro – tādu summu Igaunijas Aizsardzības ministrija apņēmusies ik gadu maksāt deviņām pašvaldībām, kuru teritorijā izvietoti Igaunijas Aizsardzības spēku mācību poligoni.

Puntulis paredz, ka nacionālā koncertzāle būs gatava pēc septiņiem gadiem

Nacionālā akustiskā koncertzāle varētu būt gatava pēc septiņiem gadiem, ja lēmumu par projekta attīstīšanu pieņems šajā rudenī, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Tele2: valsts pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem

Valsts iestādes neefektīvi tērē budžeta līdzekļus, jo, izmantojot novecojušus un konkurenci kropļojošus iepirkumu noteikumus, pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem, uzskata mobilo sakaru operators Tele2.

Fukušimas nolaidības lietā attaisno uzņēmuma vadītājus

Tiesa Japānā, lietā par iespējamu nolaidību saistībā Fukušimas atomelektrostacijas katastrofu ir attaisnojusi atbildīgā enerģētikas uzņēmuma vadību.

Konkursā uz FKTK vadītāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile, informē Valsts kancelejā.

Rīgas dome savā sastrādātajā neuzņemas teju nekādu atbildību, tā Ābrama

«Nepatīkamākais, ka Rīgas dome savās neizdarībās, sastrādātajās problēmas iesaistījusi citus, lai tās risinātu, pati neuzņemoties teju nekādu atbildību. Konkurences padome jau vairākkārt brīdināja, ka Rīgai savlaicīgi jāgatavojas, lai nepieļautu situāciju, kādā esam nonākuši,» par izsludināto Latvijā ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā komentē Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->