Policija atrod un konfiscē 290 kilogramus narkotiku

Policija konfiscējusi visdažādākās narkotikas veselu 290 kilogramu apmērā, vēsta Valsts policija.

Iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policija sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienesta darbiniekiem procesuālo darbību rezultātā aizturēja vienu personu un atsavināja narkotiskās un psihotropās vielas lielos daudzumos.

Aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, veicot procesuālās darbības šī gada 22.oktobrī Rīgā, kāda uzņēmuma teritorijā aizturēja Latvijas uzņēmumam piederošo kravas automašīnu DAF. Automašīnas puspiekabē kopā ar legālo kravu atradās liels daudzums narkotiskās un psihotropās vielas.

Veicot kratīšanu tika izņemtas un atsavinātas narkotiskās un psihotropās vielas, kurām šobrīd ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu svaru un izcelsmi, tāpēc šobrīd vielu daudzums ir lēšams aptuvenos daudzumos – 185 kg MDMA tabletes, 105 kg hašišs.

Par iepriekšminēto darbību veikšanu Kriminālprocesa likuma 264.panta kārtībā tika aizturēts un atzīts par aizdomās turamo – 1961.gadā dzimis vīrietis. Jāpiemin, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

23.oktobrī tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saistībā ar notikušo tika uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas. Proti, par iespējamu narkotisko/psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju, lielos apmēros, organizētā grupā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta trešās daļas, proti, par preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai, ja to izdarījusi organizēta grupa. 

Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas