Policija atsavina 80 litrus «kandžas» un 4 000 nelegālo cigarešu

Attēlam ilustratīva nozīme

Kāda vīrieša dzīvesvietā Jelgavā kratīšanas laikā policisti atsavinājuši 80 litrus bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kurš bija pildīts četrās 20 litra tilpuma kannās. Papildus tam, policisti atsavinājuši arī alkohola izgatavošanas aparātu, stāsta Valsts policijā.

Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi. Aizturētais vīrietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Savukārt Ozolnieku novadā, Cenu pagastā, administratīvās lietvedības ietvaros, Kārtības policijas nodaļas darbinieki veica pārbaudes divu sieviešu dzīvesvietās. Vienā dzīvesvietā atsavināja 2 800 cigaretes, bet otrā dzīvesvietā – 1 200 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām.

Krimināllikuma 221.1 panta 1.daļa nosaka, ka par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 169.3 pants nosaka, ka par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām – no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību, uzglabāšanu vai pārvadāšanu, zvanot pa tālruni 110.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušā, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas