Policija izklīdina pēdējos Uzvaras parkā pulcējušos cilvēkus, daži aizturēti

Valsts policijas (VP) darbinieki izklīdina pēdējos Uzvaras parkā pulcējušos cilvēkus, bet daži atnākušie aizturēti, pielietojot spēku, informē VP.

Policijā informēja, ka plkst. 22.30 lielākā daļa personu ir izklīdināta, ar pārējiem sanākušajiem «notiek darbs». Dažos gadījumos policijai nācās pielietot spēku aizturot personas.

Līdz plkst. 22.00 ir fiksētas vismaz trīs personas, kuras izmantojušas militārās agresijas un karu slavinošo simbolu – Georga lentu. Ir sākti administratīvie procesi. Uz laiku ierobežota satiksme ap parku.

Īsi pirms plkst. 22.00 pie pieminekļa bija palicis daudz degošu sveču, bet cilvēku skaits bija samazinājies.

Otrdienas, 10.maija, vakarā simtiem cilvēku pulcējušies Uzvaras parkā, vairāki bija noskaņoti bravūrīgi – uzvedās skaļi, dziedāja, atskaņoja mūziku, slavēja Krieviju un svinēja padomju armijas uzvaru, taču policija viņu darbības nepārtrauca.

Kopumā otrdienas vakarā Uzvaras parkā pulcējās ap pustūkstotis cilvēku. Daudzi no viņiem nolika ziedus padomju pieminekļa pakājē un turpināja uzkavēties šajā vietā. Lai gan policija publiski solīja nepieļaut pulcēšanos, Uzvaras parkā bija liels uz vietas stāvošu cilvēku pūlis. Policija īpaši neaicināja šos cilvēkus doties prom.

Tikmēr pāris Uzvaras parkā esoši jaunieši pūļa iekšienē turēja rokās Krievijas karogu un skaļrunī atskaņoja tradicionālu krievu dziesmu, kurai vairāki klātesošie dziedēja līdzi. Arī šīs darbības policija nepārtrauca.

Pieminekļa pakājē dažādi cilvēki ik pa laikam izsauca padomju armiju slavinošus saukļus, raisot vairāku klātesošo aplausus, vairāki cilvēki uzvedas trokšņaini, daži bija arī manāmi iereibuši un bravūrīgi. Daudzi turpretim stāvējuši klusi un uzvedās mierīgi.

Neskatoties uz to, ka pašvaldība šorīt jau bija aizvākusi pirmdien iedzīvotāju atnestos ziedus, otrdien cilvēki turpināja nest ziedus, un patlaban tie ir plaši izvietoti pieminekļa pakājē.

Policija otrdienas vakarā pastiprinātā režīmā strādā notikuma vietā Uzvaras parka teritorijā un pieminekļa apkārtnē, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un likumpaklausību. Iedzīvotāji tiek aicināti nesaasināt situāciju un neizvērst nekāda veida provokācijas vai fizisku konfrontāciju.

Policija apgalvo, ka ir pilnā gatavībā reaģēt, lai nepieļautu militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu, naida kurināšanu, huligāniska rakstura darbības vai citus sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumus. Viss notiekošais tiek fiksēts ar tehniskajiem līdzekļiem un iegūtie materiāli tiks vērtēti, sola policija.

Sociālajos tīklos publicēts video materiāls, kurā redzams, kā kāds vīrietis izspārda pieminekļa pakājē novietotos ziedus un tādējādi izraisa pret sevi agresiju no apkārtesošajām personām. Policijai norāda, ka tai bija nekavējoties jāiejaucas, lai novērstu personu fizisku konfrontāciju un neeskalētu situāciju līdz iespējamai vardarbībai, īpaši vērstai pret šo personu. Vīrietis nogādāts policijas iecirknī, lai skaidrotu viņa darbības un izpausmes pieminekļa tuvumā, kas acīmredzami provocēja citas personas uz agresīvu reakciju, un par to ir sākta resoriskā pārbaude.

Tāpat ir fiksēti video, kad no automašīnas Uzvaras parka tuvumā ir atskaņota Krievijas slavinoša mūzika – par to sākts administratīvais pārkāpumu process un persona tiks saukta pie atbildības, sola policija.

Tāpat policija atgādina, ka šodien aizvien ir spēkā pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas aizliegums. Sods, ko par šādu pārkāpumu var piemērot fiziskai personai ir līdz 350 eiro, bet juridiskai līdz 1 400 eiro. Savukārt par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā var tikt piemērots administratīvo sodu privātpersonām līdz 360 eiro, bet juridiskām personām līdz 2 900 eiro.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida skaidrojumu no iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) par radušos situāciju. Vietnē Twitter Kariņš otrdienas vakarā ierakstījis, ka necieņas izrādīšana pret Latvijas valstiskumu, vēsturisko pieredzi un Krievijas kara Ukrainā upuriem nav pieļaujama. «Šodien notiekošais Pārdaugavā nav attaisnojams,» raksta Kariņš, piebilstot, ka sagaida atbildīgo dienestu rīcību un Golubevas skaidrojumu par šo situāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas