Policija izņēmusi ievērojamu daudzumu nelegāli glabātu ieroču un sprāgstvielu

Valsts policija (VP) kratīšanu laikā no nelikumīgās aprites izņēmusi trīs pistoles, divus revolverus, 15 karabīnes, 32 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, 2 094 munīcijas, vienu rokas granātu, 42 spridzināšanas ietaises, 508 spridzināšanas ietaises sastāvdaļas un četrus kilogramus sprāgstvielu, informē VP.

Likumsargi ieguva informāciju par personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas un spridzināšanas ierīču nelikumīgu apriti Rīgā, Liepājā, Baldones novadā, Dobeles novadā, Jaunjelgavas novadā un Daugavpils novadā.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrotas iesaistītās personas – 1957., 1962., 1963., 1970., 1978.gadā dzimuši vīrieši –, kā arī nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas.

Nekavējoties tika uzsākti četri kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas, proti, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu.

Kā stāsta policijā, likumsargi vairākus mēnešus apstrādāja saņemto informāciju par iespējamu nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu priekšmetu apriti, kā rezultātā no nelikumīgās aprites tika izņemts ievērojams daudzums šaujamieroču, to būtiskās sastāvdaļas, sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesos turpinās.

Šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošana ir ne tikai kārtējās ieroču un to sastāvdaļu glabātuves konstatēšana, bet arī svarīga cīņa ar to glabātājiem, tādējādi novēršot pastāvošos drošības riskus sabiedrībai. Ir ļoti būtiski veikt dažādus pasākumus šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošanas jomā, jo to iespējamās realizācijas sekas var būt arī neatgriezeniskas, uzsver policijā.

Valsts policija atgādina, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi vai bez attiecīgas atļaujas izgatavotu gāzes pistoli (revolveri) vai tās munīciju, tiek atbrīvota no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot pa tālruņa numuriem 67075287, 67075366, 110 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas