Policija Lietuvā stingrāk uzmanīs pulcēšanos Lieldienu brīvdienās

Lietuvas policija plāno Lieldienu nedēļas nogalē pastiprināti uzraudzīt, vai iedzīvotāji ievēro karantīnas ierobežojumus, kas paredz privātu pasākumu aizliegumu un liegumu tikties vairāk nekā divām mājsaimniecībām, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un Ramūns Jaukubausks (Ramūnas Jakubauskas).

Šajā nedēļas nogalē Lietuvas policija iecerējusi uz autoceļiem izvietot kontrolpunktus, lai īstenotu valstī spēkā esošo aizliegumu pārvietoties no vienas pašvaldības teritorijas uz citu bez neatceļama. Kā norādījis policijas preses pārstāvis Ramūns Matons (Ramūnas Matonis), tiks pastiprināti patrulēts arī sabiedriskās vietās.

Lasiet arī: Covid-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 630, Lietuvā – 853, Igaunijā – 1 009

Policisti uzraudzīs, lai cilvēki nepulcējās lielās grupās un netiekas privātos saviesīgos pasākumus. Lietuvā, līdzīgi kā Latvijā, kopš 2020.gada novembra ir spēkā karantīnas ierobežojumi. Attiecībā uz svētku svinēšanu ģimenes lokā spēkā ir privātu pasākumu aizliegums un liegums ārpus telpām tikties vairāk nekā divām mājsaimniecībām.

Pēc sevišķi lielas saslimstības ar Covid-19 decembrī un janvārī Lietuvā inficēšanās rādītāju kāpums novērots marta otrajā pusē, un pagājušajā nedēļā valdība paildzināja termiņu aizliegumam pārvietoties starp pašvaldībām bez nopietna iemesla. Lietuvas vidējais inficēšanās rādītājs uz 100 000 cilvēkiem divu nedēļu periodā ir 318, bet dažās pilsētās tas ir ievērojami augstāks, no 618 Viļņā līdz 953 Širvintos.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1376999/lithuanian-police-to-keep-eye-on-parties-over-easter

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas