Policija patlaban izskata divas versijas par Rebenoka slepkavību

Valsts policija patlaban izskata divas versijas par advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību, pastāstīja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Viena versija ir, ka slepkavība saistīta ar laupīšanu, bet otra – ar viņa profesionālo darbību. Policija gan neprecizē, ar kādu tieši profesionālo darbību, proti, advokāta, uzņēmējdarbību vai politisko darbību.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Rebenokam uzbrukts mirklī, kad viņš slēdzis vaļā mājas durvis. Pēcāk no mājas arī esot iznests daudz mantu.

Jau ziņots, ka Langstiņos naktī uz svētdienu, 20.augustu, nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Saistībā ar notikušo policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Šajā slepkavības lietā ir arī viens cietušais. Policijā nekomentēja, vai šī cilvēka liecības ir noderīgas izmeklēšanā un kādas traumas viņam nodarītas.

Tikmēr Rebenoka kolēģis, jurists Krieķis aģentūrai LETA apstiprināja, ka cietušais ir Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins. Pēc viņa teiktā, Balandinam nodarīti smagi miesas bojājumi. Viņa rīcībā ir informācija, ka Rebenoka mājā atradušies trīs cilvēki maskās.

Krieķis teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. «Tāpēc tas, ko mēs redzam – neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi,» uzskata Krieķis.

«Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku,» klāstīja Krieķis. Mikroblogošanas vietnē Twitter viņš raksta, ka izsludinājis 20 000 eiro atlīdzību par slepkavu atrašanu.

Lasiet arī: Nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks; lietā arī viens cietušais

Rebenoka partneris zvērinātu advokātu birojā Rebenoks un Vilders Jānis Vilders pauda cerību, ka policija pēc iespējas ātrāk atradīs vainīgo.

Uz jautājumu, vai pieļauj, ka slepkavība varētu būt saistīta ar Rebenoka profesionālo darbību, sacīja, ka «neko nevar izslēgt». Jautāts, vai advokātu birojā pēdējā laikā ir saņemti kādi draudi, Vilders atbildēja: «Es draudus neesmu saņēmis. Vai Rebenoks nav saņēmis kādus draudus, to es nezinu.»

Pērn martā Rebenoks, vēl esot Olainfarm padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

BNN jau iepriekš rakstīja par to, kā gan Krieķis, gan Rebenoks ar apšaubāmām metodēm «dala» ietekmi Olainfarm un kā tas viss dzirdams publiskotajās sarunās, kas pieejamas šeit.

Rebenoks bijis Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas biedrs kopš 2005.gada, un kopš 2009.gada – vadošais partneris zvērinātu advokātu birojā Rebenoks & Vilders.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas