Policija pieķērusi tos, kuri organizējuši vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju

Valsts policijas aizturētās personas organizējušas vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotājiem, 13.augustā žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Konkrētajā kriminālprocesā aizturētas trīs sievietes, tostarp kāda vakcinācijas centra medmāsa. 

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) augusta sākumā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī par fiktīvas vakcinācijas veikšanu kādā vakcinācijas centrā aizturēja 1972., 1974., un 1976.gada dzimušas sievietes, tai skaitā arī medicīnas māsu, ziņo VP.

Ruks pastāstīja, ka klientu, kuri saņēmuši viltus vakcinācijas seritifkātu, bijuši vairāki simti. Pilnīga pārliecība VP ir par aptuveni 200 personām, kuras it kā saņēmušas vakcīnu.

Šāda vakcīnas imitācija maksājusi 200 līdz 400 eiro.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīm sievietēm bija sadalītas lomas. Divas sievietes organizēja personu, kuras nevēlas vakcinētas, bet ir gatavas maksāt, lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, meklēšanu, kā arī naudas pieprasīšanu un pieņemšanu. Savukārt vakcinācijas centra medmāsa imitēja vakcīnas injekciju personām, kuras bija samaksājušas par Covid-19 sertifikātu un ieradušās vakcinācijas vietā ar iepriekš sagatavotu zīmīti.

Policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri izmantojuši noziedzīgos pakalpojumus, jo, sadarbojoties ar izmeklētājiem, likums dod tiesības pieņemt arī lēmumu par atbrīvošanu no kriminālatbildības.

Citā kriminālprocesā, 11.augustā, Rīgas reģiona pārvaldes policisti aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikāta viltošanu personu grupā aizturēja trīs personas un veica 12 kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā.

Kratīšanās izņemti vairāki desmiti apliecinājuma dokumentu par pirmās potes saņemšanu, naudas līdzekļi vairāk nekā 10 000 eiro apmērā, vairāki desmiti aizpildītu vakcinācijas aptaujas lapu, astoņas kastes ar dokumentiem, tostarp, klientu anketas, klientu reģistrācijas lapas, izlietoto vakcīnu iekšējās uzskaites dokumenti, pierakstu lapas ar personu datiem, vairāki datu nesēji, kā arī ierocim līdzīgs priekšmets, iespējams, gāzes pistole.

Aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu aizturētas trīs 1978.gadā, 1964.gadā un 2000.gadā dzimušas personas, tajā skaitā arī medmāsa.

Šajā kriminālprocesā policijai ir pamats uzskatīt, ka, imitējot vakcināciju, faktiski neievadot vakcīnu, vairāki desmiti personu ir ieguvuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātu.

Tāpat ENAP darbinieki vēl vienā kriminālprocesā jūlijā bija saņēmuši signālu no ārstniecības personāla, ka ārstam tiek piedāvāts kukulis par vakcinācijas imitāciju. Proti, persona piedāvāja vakcinācijas centra ārstam kukuli par informācijas ievadīšanu par otrās vakcīnas veikšanu un Covid-19 sertifikāta noformēšanu, personai neveicot vakcīnas injekciju.

Saistībā ar notikušo aizturēts 1974. gadā dzimis vīrietis, kurš ir amatpersona. Amatpersonas darbavietu policijā neatklāja.

Šī persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Antra Valdmane preses konferencē teica: «Tas ir absurdi. Šobrīd mēs bez maksas varam sevi pasargāt, bet tā vietā cilvēki ir gatavi izdot lielu naudu, lai turpinātu pakļaut citus Covid riskam. Tas neskar tikai jūsu, bet visas sabiedrības veselību kopumā.»

Ruks vēl piebilda: «Aicinu cilvēkus izbeigt šo neprātu nekavējoties. Jāsaprot, ka nekādas atkāpes nebūs tiem, kas šo noziedzīgo pakalpojumu realizē. Es jūs aicinu aktīvi pieteikties, zvanot uz tālruni 110 vai izmantojot VP mājaslapu. Rakstiet, piesakieties, šis neprāts ir jāizbeidz, šeit nekādu joku nav!»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas