Policija rosina apsūdzēt maksātnespējas administratorus par vairāk nekā 1,4 miljonu eiro piesavināšanos

Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt maksātnespējas administratorus par vairāk nekā 1,4 miljonu eiro piesavināšanos, informē VP.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 1957.gadā dzimis maksātnespējas administrators un viņa pilnvarotā persona, kas dzimusi 1977.gadā, laikā no 2009.gada jūnija līdz 2018.gada jūlijam negodprātīgi veikuši maksātnespējas procesu kā maksātnespējas administratori, prettiesiski piesavinoties finanšu līdzekļus 1 438 785 eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanā nav izdevies izsecināt maksātnespējas procesa administratora un viņa pilnvarotās personas veikto pārskaitījumu vai skaidras naudas izlietojuma saistību ar konkrēto maksātnespējas procesu.

Proti, izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka naudas līdzekļi izlietoti bez tiesiska pamata un pārkāpjot Maksātnespējas likumā noteiktās prasības.

Turklāt policija secinājusi, ka no personas, kas saistīta ar maksātnespējas procesu, prettiesiski atsavināti trīs ar maksātnespējas procesu saistīti nekustamie īpašumi, kā arī nepamatoti pārskaitītie naudas līdzekļi legalizēti, pārskaitot 71 800 eiro uz Vācijā reģistrēta uzņēmuma kontu un iegādājoties automašīnu Porche Panamera, kuru faktiski izmantoja pilnvarotā persona.

Lasiet arī: Bijušajai maksātnespējas administratorei Kuļkovai par 300 000 eiro piesavināšanos piespriež cietumsodu

27.maijā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja kriminālprocesu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret divām personām pēc Krimināllikuma pantiem par piesavināšanos, krāpšanu lielā apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Abām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un uzlikts arests mantai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas