Policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Zemgales reģionā

Valsts policija piektdien, 4.jūnijā, sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Zemgales reģionā.

Kriminālprocess pēc piekritības tiks nodots Valsts drošības dienestam, kura kompetencē ir izmeklēt šāda veida nodarījumus.

Tāpat vēl vienā gadījumā sākta resoriskā pārbaude par šādu pašu iespējamu pārkāpumu arī Zemgales reģionā.

Sākts arī viens administratīvais process par nenovāktiem partijas aģitācijas materiāliem Latgales reģionā.

VDD aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par gadījumiem, kad ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli vai nemateriāli labumi par balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Tāpat VDD aicina darīt zināmu, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par apzināti nepareizu balsu skaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam vai aizklātas balsošanas pārkāpšanu.

Tādā gadījumā dienests aicina sniegt pēc iespējas precīzākas notikušā detaļas un, ja tas iespējams, fiksēt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio formātā.

Ar VDD iespējams sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 67 208 964 vai rakstot uz [email protected] jebkurā diennakts laikā.

VDD garantē informācijas sniedzēja konfidencialitāti.

Savukārt Valsts policija un pašvaldības policija vēlēšanu laikā uzraudzīs, vai pilsētvidē nenotiek neatļauta aģitācija. Ja vēlēšanu dienā vai dienu pirms vēlēšanām, kad aģitācija ir aizliegta, konstatēta kādas politiskās partijas vai deputāta kandidāta reklamēšanu pie iecirkņa, skrejlapu dalīšanu vai aģitācijas plakātus, dienests aicina vērsties VP pa tālruni 110 vai konkrētās apdzīvotās vietas pašvaldības policijā.

Tāpat dienests aicina VP vai pašvaldības policijai ziņot par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai to tuvumā.

Aizdomu gadījumā par apmaksātu slēpto aģitāciju vai administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā dienests aicina vērsties KNAB pa tālruni 8000 2070 vai mobilajā lietotnē Ziņo KNAB.

Sestdien Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas, kurās var balsot no plkst. 7.00 līdz 20.00. Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc ST sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Vēl par šo tematu: Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas būs 11.septembrī

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas