Policija uzsākusi pārbaudi par Kalnciema ielas ēkas nojaukšanu

Ugunsgrēkā cietušais sešstāvu grausts Kalnciema ielā 2b, blakus Raņķa dambim

Valsts policija 20.martā uzsākusi resorisko pārbaudi, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas tiesību normas, nojaucot Kalnciema ielas 2b ēku. Normu izpildes kontrole un uzraudzība uzdota policijai, BNN uzzināja no Nacionālās apvienības (NA) frakcijas pārstāvja Edvarda Ratnieka.

Ratnieks atzīmē, ka Rīgas domes NA frakcija saņēmusi Valsts policijas atbildi uz deputātes Ievas Holmas pieprasījumu uzsākt izmeklēšanu par izdegušās Kalnciema ielas 2b ēkas nojaukšanu.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes opozīcija sasauca 2018.gada 19.decembra Pilsētas īpašuma komitejas ārkārtas sēdi, kurā piedalījās gan Rīgas pilsētas būvvalde, gan Kalnciema ielas 2B ēkas jaunie īpašnieki Novira Capital, gan RD Īpašuma departamenta pārstāvji, gan SIA CMB būvinženieri un komitejas deputāti. Komitejā visas puses vienojās, ka tiks uzsākta saudzīga Kalnciema ielas 2b ēkas būvkonstrukciju demontāža, kas būtu vērsta tieši uz sadegušo un bīstamo konstrukciju izvākšanu, un ka to kontrolēs Būvvalde, sertificēti konstruktori, kā arī tiks pieaicināta Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, atzīmē Ratnieks.

NA deputāte Holma komentē: «Pozitīvi vērtēju, ka Valsts policija ir uzsākusi pārbaudi, lai noskaidrotu visus apstākļus, taču apbēdina, ka tas noticis gandrīz trīs mēnešus pēc tam, kad vērsos policijā, un tikai pēc tam, kad NA frakcija sāka interesēties, kāpēc uz manu vēstuli nav atbildes.»

Pērnā gada 21.decembrī ēkas īpašnieki uzsāka iekšpagalma ēkas nojaukšanas darbus. 30.decembrī tika ziņots, ka Būvvalde ir apturējusi nelegālus Kalnciema ielas fasādes nojaukšanas darbus, piebilst Ratnieks.

Holma 2019.gada 7.janvārī vērsās Valsts policijā, lai tā uzsāktu kriminālprocesu apstākļu noskaidrošanai, vai ir notikusi ēkas likumīga nojaukšana un vai nav notikusi valsts amatpersonu bezdarbība tīši (ar kādiem slēptiem mērķiem) vai aiz nolaidības? «Vai ēkas nojaukšanā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes, vai Būvvalde ir rīkojusies atbilstoši savai kompetencei?»

Valsts policija vērš uzmanību, ka resoriskās pārbaudes norises gaitā jāsaņem informācija no kompetentām iestādēm, kurā ir iesaistītas vairākas institūcijas un amatpersonas, kas būtiski ietekmē tās izskatīšanas termiņus. Policija apņēmusies informēt deputāti par pārbaudes rezultātiem un tās virzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas