Polija apcirps nodokļus degvielai, gāzei un elektrībai, pabalstot iedzīvotājus inflācijas laikā

Polijas valdība paziņojusi par būtiskām nodokļu atlaidēm energoresursiem līdz pavasarim, tā cenšoties mazināt degvielas un gāzes cenu sadārdzinājuma ietekmi uz valsts iedzīvotāju un uzņēmumu maksātspēju, vēsta Polijas sabiedriskais medijs Polskie Radio.

Ceturtdien, 25.novembrī, Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) paziņojis, ka valdība Varšavā vienojusies par inflācijas ietekmes amortizēšanas pasākumu kopumu 10 miljardu Polijas zlotu (2,1 miljarda eiro) apmērā. Mērķis ir «sniegt palīdzību ziemas mēnešos, kad mēs sagaidām augstāku inflāciju», tā poļu premjerministrs.

Pasākumu kopumā ietilpst akcīzes nodokļa likmes pazemināšana degvielai un benzīntankos – degvielas atbrīvošana no mazumtirdzniecības nodokļa. Pasākums paredzēts līdz maija beigām.

Lasiet arī: Igaunija vērienīgi iegulda atjaunojamajā elektrībā, cenšoties samazināt cenas

No janvāra līdz martam poļu gāzes patērētājiem būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis deviņu, nevis 23% apmērā, kā tas ir pašlaik, norādījis Moravjeckis. Elektrībai savukārt pievienotās vērtības nodokļa likmi šajā pašā periodā iecerēts pazemināt no 23% uz pieciem procentiem. Mājsaimniecībām plānota arī akcīzes nodokļa nulles likme elektrībai, bet citiem patērētājiem būs jāmaksā samazināta akcīzes nodokļa likme par elektrību.

Papildus šiem pasākumiem plānots uz laiku apturēt jaunu valsts iestāžu darbavietu izveidi un arī vienreizēji pabalsti vairāk nekā pieciem miljoniem mazturīgāko poļu mājsaimniecību, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas