Polijā ar klusuma brīdi atvadās no noslepkavotā Gdaņskas mēra

Noslepkavotais Gdaņskas mērs Pāvels Adamovics

Polijas parlamentā ar klusuma brīdi un lūgšanu deputāti trešdien atvadījušies no Gdaņskas mēra Pāvela Adamovica (Paweł Adamowicz). Liberāli no skaņotais politiķis, kurš Gdaņskas pilsētu vadījis kopš 1998.gada, svētdien cietis nāvējošus miesas bojājumus, kad viņš sadurts kāda labdarības pasākuma laikā.

Kā vēsta Polijas sabiedriskais radio, trešdien, 16.janvārī, pieminot nelaiķi parlamentā, Adamovica kādreizējais partijas biedrs, opozīcijā strādājošās partijas Pilsoniskā platfroma līderis Gržegoršs Ščetina (Grzegorz Schetyna) sacījis, ka Adamovics bijis apveltīts ar «lielisku raksturu» un «veltījis savu dzīvi Gdaņskai, ko viņš stipri mīlējis».

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) pavēstījis, ka nelaiķa bēres notiks Gdaņskā sestdien, 19.janvārī, un šī diena visā valstī izsludināta par sēru dienu.

Adamovicu svētdien labdarības pasākumā uz skatuves sadūris kāds 27 gadus vecs vīrietis. Apsargiem izdevies sagūstīt uzbrucēju, kuru varasiestādes nosaukušas vien kā «Stefanu V.», norādot, ka viņš iepriekš bijis notiesāts par bruņotām laupīšanām un izcietis piecu gadu cietumsodu. No cietuma Stefans V. iznācis 2018.gada decembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas