Polija atsakās pildīt ES Tiesas spriedumu par brūnogļu raktuvēm

Polija nepildīs ES Tiesas spriedumu, ar ko Varšavai prasīts izbeigt kalnrūpniecības darbus brūnogļu raktuvēs valstī, tā paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki), vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

ES Tiesa pagājušajā piektdienā, 21.maijā, nolēma, ka Polijai ir jāpanāk, lai valsts energokoncens PGE Group izbeidz ieguves darbus Turovas brūnogļu raktuvēs. Tās atrodas valsts dienvidos, tiešā Polijas-Čehijas robežas tuvumā. Čehijas valdība iepriekš bija centusies panākt raktuvju darbības pārtraukšanu.

Lasiet arī: Polijā slēgs ārkārtas Covid-19 slimnīcu stadionā

Pirmdien, 24.maijā, Briselē Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis sacījis preses pārstāvjiem: «Mums ir ļoti sarežģīta situācija saistībā ar kļūdaino un ļoti netaisnīgo ES Tiesas spriedumu. Es varu vēlreiz uzsvērt, ka mēs, protams, negrasāmies pārtraukt ieguves darbus, pārtraukt elektrostacijas darbību. Tas ir acīmredzami, jo darbu pārtraukšana nozīmētu ekoloģisko katastrofu un enerģētikas katastrofu, un līdz ar to arī milzīgas sociālās problēmas.»

Turovas brūnogļu raktuves nodrošina kurināmo līdzās esošai termoelektrostacijai, kas savukārt nodrošina aptuveni piecus procentus no Polijai nepieciešamās elektroenerģijas. Čehija februārī vērsās ES Tiesā ar aicinājumu apturēt raktuvju darbību, norādot, ka Varšava ir pārkāpusi ES tiesību aktus, jo paildzinājusi termiņu kalnrūpniecībai Turovas raktuvēs līdz 2026.gadam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas