Polijā atstādina tiesnesi – tiesu reformas apšaubītāju

Polijas Tiesu Nacionālā padome ir atstādinājusi no amata tiesnesi, kurš vērsies pret pretrunīgi vērtēto tiesu reformu valstī, interesējoties par politizētās un ietekmīgās iestādes locekļu iecelšanas aizkulisēm, tā vēsta raidorganizācija BBC.

Līdz 2018.gadam Polijā pilnvaras atlasīt tiesnešus bija pašiem tiesnešiem, taču nacionālkonservatīvās partijas Likums un taisnīgums valdīšanas laikā ir pieņemtas reformas, kas šīs pilnvaras ir nodevušas Polijas Tiesu Nacionālai padomei. Šajā iestādē toni nosaka politiķi, nevis tiesneši, raksta britu raidorganizācija BBC.

Šonedēļ padome atstādinājusi no amata tiesnesi Pāvelu Juščišinu (Paweł Juszczyszyn) un samazinājusi viņa atalgojumu par 40%. Tiesnesis iepriekš lūdzis Polijas Seimam sniegt sarakstu ar personām, kuras ir atbalstījušas Tiesu Nacionālās padomes locekļu kandidātus.

Lasiet arī: Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Seima opozīcija viņa atstādināšanu vērtējusi kā politisku vajāšanu.

Polijas Augstākā tiesa janvārī pavēstījusi, ka saskaņā ar reformas ieviestiem jauniem noteikumiem vairāki simti tiesnešu valstī vairs nav pietiekami neatkarīgi, lai vadītu tiesas procesus, raksta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas