Polijā atvērs viesnīcas, lielveikalus un bērnudārzus

Polijas premjerministrs Meteušs Moravjeckis

Polijā no 4.maija būs atļauts atvērt viesnīcas un lielveikalus, bet bērnudārzu darbība ierobežotā apjomā tiks atjaunota no 6.maija, tā pavēstījis Polijas premjerministrs Meteušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki), ziņo raidstacija Polskie Radio.

Polija, kurai salīdzinoši labi sokas ar COVID-19 izplatības ierobežošanu, aprīlī un maijā īsteno pakāpenisku iepriekš noteikto ierobežojumu atcelšanu. Pirmie ierobežojumi valstī tika atcelti 20.aprīlī, kad tika atļauts apmeklēt parkus un mežus. Veikalos ar platību līdz 100 kvadrātmetriem tika atļauts vienlaicīgi atrasties četriem cilvēkiem.

Otrais ierobežojumu atcelšanas posms ieplānots 4. un 6.maijā. Kā trešdien televīzijas uzrunā paziņoja Moravjeckis, uz Polijas robežām tiks saglabāta robežkontrole un šķērsot robežas tiks ļauts ārvalstu kravas transporta vadītājiem un diplomātiem.

No 4.maija Polijā būs ļauts atvērt lielveikalus ar pircēju skaita ierobežojumu, bet ēdināšanas uzņēmumiem lielveikalos jāpaliek slēgtiem. Tiks atļauts izmitināt viesus naktsmītnēs, vērt durvis bibliotēkām, muzejiem, mākslas galerijām un medicīniskās rehabilitācijas centriem.

No 6.maija Polijā tiks atvērti bērnudārzi, taču ar nosacījumu, ka bērnu vecāki strādā un nevar paši pieskatīt savas atvases, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas