Polijā atzīmē Solidaritātes neatkarīgās arodbiedrības izveides 40.gadadienu

Polijas prezidents Andžejs Duda

Polijā atzīmēta 40.gadadiena, kopš Gdaņskas pilsētā izveidota arodbiedrība Solidaritāte, kurā apvienojās 10 miljoni cilvēku un kurai 1980.gados bija ievērojama loma Padomju Savienības Austrumu bloka valstu brīvības kustībā.

Kā vēsta Polijas valsts medijs Radio Polskie, pirmdien, 31.augustā, Gdaņskas ostā notika vērienīgi piemiņas pasākumi, kur ar uzrunām uzstājās Polijas augstākās amatpersonas. Viņu teiktajā izcelta Solidaritātes nozīmība poļu cīņā par brīvu valsti un komunistisko režīmu likvidēšanu Eiropā kopumā.

Arodbiedrība, kas 1980.gadā aizsākās Gdaņskas Ļeņina Kuģubūvētavā, kļuva par pirmo neatkarīgo, bet valsts atzīto arodbiedrību kādreizējās Padomju Savienības kontrolētajās Varšavas pakta valstīs. Viena gada laikā tajā iestājās 10 miljoni biedru, kas bija aptuveni viena trešdaļa no visiem Polijas darbspējīgā vecuma iedzīvotājiem.

«1980.gada augusta notikumu dalībnieki gribēja normālu dzīvi un cilvēka pašcieņu ikvienam, saviem tautiešiem un citiem,» pirmdien uzrunā sacījis Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda). «Jā, tā bija Solidaritāte, kas noveda pie Berlīnes mūra nojaukšanas, un tā bija Solidaritāte, kas ļāva Vācijai apvienoties,» vērtējis Polijas prezidents, ziņo Radio Polskie.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas