Polija: Baltkrievijā atrodas vēl 7 000 migrantu

Polijas valdība otrdien, 7.decembrī, paziņojusi, ka saskaņā ar tās aplēsēm Baltkrievijā joprojām atrodas aptuveni 7 000 migrantu, kas cer nelegāli iekļūt Eiropas Savienības teritorijā.

«Mēs lēšam, ka [diktatora Aleksandra] Lukašenko režīms aptuveni 3000 migrantu nosūtījis atpakaļ uz Irāku un Sīriju, taču ievērojami lielāks skaits, apmēram 7000, joprojām atrodas Baltkrievijas teritorijā,» aģentūrai PAP pavēstījis izlūkdienestu koordinatora preses sekretārs Staņislavs Žarins.

Šobrīd mēģinājumi nelegāli šķērsot Polijas robežu ar Baltkrieviju samazinās, atzinis Žarins, piebilstot, ka tomēr būtu pāragri uzskatīt, ka krīze beigusies.

Baltkrievijas drošības spēki turpina sūtīt uz robežu mazākas migrantu grupas, meklējot vājāk apsargātus sektorus, ko varētu izmantot iekļūšanai ES teritorijā, norādīja Žarins.

Polijas Robežsardze otrdien ziņo, ka pēdējo 24 stundu laikā konstatēti 116 mēģinājumi nelegāli šķērsot robežu.

Tikmēr Minskas lidosta vēsta, ka otrdien paredzēts vēl vien repatriācijas lidojums uz Irāku, bet trešdien – uz Sīriju.

Vienlaikus Romas katoļu baznīcas galva, pāvests Francisks, apmeklējis Grieķiju un paudis nosodījumu veidam, kā ES dalībvalstis izturas pret trešo valstu migrantiem, kuri cenšas tajās iekļūt, vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Eiropā ir tādi, kuri pastāv uz to, ka problēmas risināšana uz viņiem neattiecas – tas ir traģiski,» sacījis Romas katoļu baznīcas galva. «Vēsture mums māca, ka šauri egoistiskas intereses un nacionālisms noved pie postošām sekām. (..) Ir vienkārši ietekmēt sabiedrisko domu, iedvešot bailes no atšķirīgā. (..) Būtu jācīnās pret attālajiem cēloņiem, nevis pret cilvēkiem, kuri cieš no sekām un pat tiek izmantoti politiskai propagandai,» norādījis pāvests Francisks.

Autoritārā Baltkrievijas režīma oficiozs ziņu aģentūra BELTA apgalvo, ka daudzi migranti, kas atrodas pie Polijas robežas, joprojām cerot iekļūt ES un atsakoties atgriezties savās izcelsmes valstīs.

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelegāli iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš 8.novembra notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā. Ir arī notikušas migrantu sadursmes ar Polijas robežsargiem, armiju un policiju.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Pašlaik uz robežas esošo cilvēku veselība ir sliktā stāvoklī, jo ārā ir auksts un viņiem nav kārtīgu naktsmītņu.

Lietuvas žurnālisti sastapuši migrantu grupu, kura stāstījusi, kādēļ viņi nevar atgriezties nedz dzimtajā zemā Irākā, nedz Baltkrievijā un kā noritējusi ārstu palīdzības saņemšana slimam bērnam.

Vēl par šo tematu: Lietuviešu žurnālisti uzklausa migrantus par centieniem iekļūt valstī, bērnu veselību

Nav arī skaidrības, kurš uzņemsies atbildību un rūpes par šiem cilvēkiem, kuri pašlaik uzturas necilvēcīgos apstākļos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas