Polijā bez maksas pārbaudīs veselību cilvēkiem virs 40

Polijā iecerēts ieviest brīvprātīgu, bezmaksas veselības pārbaužu programmu iedzīvotājiem no 40 gadu vecuma, lai veselības problēmas konstatētu agrīnā stadijā un kopumā uzlabotu sabiedrības veselības stāvokli, vēsta Polijas valsts medijs Polskie Radio.

Programmas darbība tiks sākta jūlijā. Polijas valdībā dominējošā partija Likums un taisnīgums jau 2019.gada priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja ieviest medicīniskas pārbaudes visiem iedzīvotājiem no 40 gadu vecuma.

Lasiet arī: Polija atsakās pildīt ES Tiesas spriedumu par brūnogļu raktuvēm

Ieceres īstenošanu aizkavējusi Covid-19 pandēmija, taču vienlaikus tieši tā arī veicinājusi nepieciešamību pievērsties pārējo slimību un veselības problēmu profilaksei, apliecinot, cik svarīgi ir konstatēt veselības sarežģījumus to agrīnā stadijā.

Šonedēļ Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) sarunā ar preses pārstāvjiem sacījis, ka programmas mērķis ir valstī «nodrošināt profesionālu ārstēšanu visiem, kuriem tā nepieciešama, cik ātri vien iespējams».

Vienlaikus Polijā strauji uz priekšu virzās iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19 un veiktas 18 miljoni vakcīnu injekciju, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas