Polijā brīdina par juridisku haosu, iestādēm nepakļaujoties valdība

Polijas valdība saskārusies ar juridisku nepakļaušanos no tiesnešu un pašvaldību puses saistībā ar konstitucionālās tiesas reformu. Tiek pieļauts, ka valstī var rasties situācija, ka dažādas iestādes strādā pēc pretrunīgiem juridiskiem principiem.

Šonedēļ Polijā vairākas pašvaldības, ieskaitot Varšavu, kā arī Polijas Augstākā tiesa paziņojušas, ka tās atzīst Konstitucionālās tiesas spriedumus pat, ja valdība atsakās to darīt. Valsts Administratīvā tiesa paziņojusi, ka valdības pienākums ir atzīt tiesas spriedumus «bez nepamatotas kavēšanās».

Reuters vēsta, ka pie varas esošā nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums uzskata, ka Konstitucionālās tiesas spriedumi – kamēr iestāde nepakļaujas Seima pieņemtajai reformai – ir nelikumīgi.
Varšavas Universitātes profesors konstitucionālo tiesību jomā Jans Vavržniaks (Jan Wawrzyniak) vērtē, ka: «Šādi izteikumi ataino nepiekrišanu [valdībai] un vēršanos pret tās nespēju strādāt saskaņā ar konstitūciju. Tie var novest pie tā, ka mūsu juridiskā sistēma sašķeļas divās savstarpēji konkurējošās realitātēs».

Ref: 111.111.103.3433

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas