Polija cels žogu gar Baltkrievijas robežu, vēršoties pret uzplūdiem

Polijas valdība paziņojusi, ka gar valsts robežu ar Baltkrieviju cels žogu, lai apturētu robežpākāpumu uzplūdu augustā, kura izraisīšanā Varšava vaino Baltkrievijas valdību, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Mariušs Blaščaks (Mariusz Błaszczak), Polijas aizsardzības ministrs, šonedēļ pavēstījis, ka gar valsts robežu ar Baltkrieviju tiks celts 2,5 metrus augsts, pamatīgs žogs.

Lasiet arī: Lukašenko: Afgāņu bēgļi dosies uz Eiropu caur Baltkrieviju un citām KDLO valstīm

«Drīzumā es izklāstīšu detaļas par bruņoto spēku papildu iesaistīšanu,» ministrs rakstījis mikroemuāru vietnē Twitter saistībā ar jau izvietotajiem 900 poļu karavīriem gar robežu.

Paziņojumi pausti pēc tam, kad Polija un tās kolēģes ES, Baltijas valstis, pirmdien, 23.augustā, aicinājušas ANO iejaukties starptautiskajā strīdā par Āzijas iedzīvotāju migrāciju no Baltkrievijas. Kopīgā paziņojumā teikts, ka migrantu izmantošanas jautājums būtu jāapspriež starptautiskajā miera uzturēšanas struktūrā – ANO Drošības padomē.

Pagājušajā nedēļā Polijas valdība pavēstīja, ka aptuveni 400 kilometru garo valsts robežu augusta pirmajās nedēļās bija mēģinājuši šķērsot 1 935 cilvēki. No tiem 1 175 nosūtīti atpakaļ un 760 pārvietoti uz patvēruma meklētāju centriem Polijas teritorijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas