Polijā ekonomikā krīze visvairāk skārusi mašīnbūves sektoru

Polijā attīstīta ir mašīnbūve ar ierasti lielām ārvalstu investīcijām un vērienīgu eksporta apjomu, kas ir dzinējspēks arī pārējai ekonomika. Šopavasar produkcijas apjoms nozarē sarucis par 99% salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, vēsta Polijas Centrālā statistikas pārvalde un vācu raidorganizācija DW.

Mašīnbūve Polijā aizņem lielu ekonomikas daļu, jo normālos apstākļos veido ap 11% no kopējā rūpnieciskās produkcijas apjoma un aptuveni četrus procentus no valsts iekšzemes kopprodukta. Nozarē ir nodarbināti aptuveni 130 000 poļu un gadā tiek saražoti starp 800 000 un 900 000 vieglo automašīnu.

No marta otrās puses un lielāko daļu aprīļa ražošana bija apturēta Polijas rūpnīcās, kuras vada Rietumvalsu autoražotāji Fiat Chrysler, Opel (Peugeot-Citroen) un Volkswagen.

Prognozē ātru atgūšanos

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka paziņojusi, ka 2020.gadā Polijas ekonomikas apjoms saruks par 3,5%. Jau nākamajā 2021.gadā Polijas tautsaimniecība piedzīvos strauju izaugsmi un augs par četriem procentiem, norādījusi banka, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas