Polija ES Tiesas prasību atzīst par konstitūcijas pārkāpumu

Polijas Konstitucionālā tiesa lēmusi, ka ES Tiesas prasība apturēt jaunā Polijas tiesnešu uzraudzības orgāna darbību neatbilst valsts konstitūcijai. Jau samilzušajā strīdā starp Briseli un Varšavu Polija nu radījusi juridisku precedentu, ko valdības oponenti pielīdzina valsts juridiskai aiziešanai no ES, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 14.jūlijā, Polijas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Staņislavs Pjotrovics (Stanisław Piotrowicz) paziņoja, ka Konstitucionālā tiesa ir pieņēmusi spriedumu, secinot, ka ES rīcība attiecībā uz Polijas tiesu sistēmu, principiem un procedūrām neatbilst Polijas Republikas Konstitūcijai.

Lasiet arī: Obama nosauc Poliju par autoritāru valsti, Varšava aicina viņu atbraukt un paskatīties

Par spriedumu paziņots neilgi pēc tam, kad bloka augstākā tiesu varas iestāde, ES Tiesa, atkārtoti nāca klajā ar prasību Varšavai nekavējoties apturēt jaunizveidotas tieslietu komisijas darbu. Orgānam, kura locekļus ieceļ politiskā likumdevēju vara, dots uzdevums pārraudzīt Polijas Augstākās tiesas tiesnešus, un tam ir pilnvaras atņemt tiesnešu tiesisko imunitāti un samazināt viņu darba samaksu.

«Mēs esam procesā, kur Polija juridiski izstājas no ES, kas notiek soli pa solim,» pēc sprieduma pasludināšanas vērtējis Polijas neatkarīgais cilvēktiesību tiesībsargs Ādams Bodnars (Adam Bodnar). Līdzīgu viedokli paudis arī bijušais Polijas premjerministrs Donalds Tusks (Donald Tusk), kurš šobrīd vada lielāko opozīcijas partiju Pilsoniskā savienība.

Konstitucionālās tiesas spriedumu savukārt aizstāvējis Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Zjobro (Zbigniew Ziobro) no valdošās partijas Likums un taisnīgums. Pēc viņa teiktā, Polijas Konstitucionālās tiesas spriedums ir vēršanās «pret ES iestāžu iejaukšanos, uzurpāciju un juridisko agresiju», vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas