Polijā gaidāma prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Polijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā nevienam no kandidātiem nav izdevies iegūt vairāk nekā pusi no balsīm, liecina vēlētāju aptauja pie vēlēšanu iecirkņiem, vēsta Polijas sabiedriskais medijs Radio Polskie.

Svētdien, 28.jūnijā, valstī notika prezidenta vēlēšanas, kas sākotnēji bija plānotas maijā, bet tika pārceltas COVID-19 pandēmijas dēļ. Vēlēšanu favorīts ir konservatīvi noskaņotais Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), kurš cīnās par savu otro amata pilnvaru termiņu, kas Polijā ir piecus gadus ilgs.

Pētījumu centra Ipsos vēlētāju aptauja, kuras rezultāti publiskoti drīz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas, rāda, ka valdošās partijas Likums un taisnīgums atbalstītajam Dudam, izdevies iegūt 41,8% balsu.

Otrā vieta tiek prognozēta centriski noskaņotam opozīcijas pārstāvim, Vašavas mēram Rafaļam Tšakovskim (Rafał Trzaskowski) ar 30,4% balsu.

Trešajā vietā ierindojies bezpartejiskais žurnālists Simons Hoļovņa (Rafał Trzaskowski) ar 13,3% lielu vēlētāju atbalstu, liecina Ipsos vēlētāju aptauja pie vēlēšanu iecirkņiem.

Ja vēlēšanu rezultāti būs līdzīgi aptaujas rezultātiem, tad 12.jūlijā notiks Polijas prezidenta vēlēšanu otrā kārta, vēsta Radio Polskie.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nepareizi latviskots Tšaskovska vārds. Viņš nav nekāds “Rafaļs”, bet gan Rafals. Poļu “pārsvītrotais l” (ł) apzīmē latviešu cieto l. Savukārt l bez pārsvītrojuma izrunājams kā pusmīkstais vācu l. Latviešu mīkstā ļ poļu valodā vispār nav.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas