Polija grasās izstāties no Stambulas Konvencijas; Eiropas Padome satraukta

Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Žobro

Polijas valdība paziņojusi par plāniem izstāties no tā sauktās Stambulas Konvencijas, kuras nolūks ir cīnīties pret vardarbību ģimenē. Varšava konvencijā saskatījusi nevēlamu ideoloģiju, bet Eiropas Padome paudusi satraukumu par Polijas plāniem mainīt viedokli, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tā ir 2011.gada Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, ko īsāk dēvē par «Stambulas Kovenciju». Atšķirībā no Latvijas, kuras vārdā dokuments ir parakstīts, taču nav ratificēts Saeimā, Polijā konvencija ir spēkā kopš 2015.gada.

Sestdien, 25.jūlijā, Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Žobro (Zbigniew Ziobro) no partijas Likums un taisnīgums paziņojis, ka šonedēļ sāks formālu procesu, lai valsts izstātos no konvencijas un attiecīgi izbeigtu tās ievērošanu.

Stambulas konvencija ir pasaulē pirmais starptautiskais nolīgums, ar ko paredzētas juridiski saistošas normas, lai cīnītos pret vardarbību pret sievietēm, sākot no izvarošanas laulībā un beidzot ar dzimumorgānu izkropļošanu.

Žobro ieskatā, dokuments, kas ir ratificēts 34 Eiropas valstīs, ir «izgudrojums, feministu veidojums, kura mērķis ir attaisnot geju ideoloģiju».

Cilvēktiesību organizācijas Eiropas Padomes ģenerālsekretāre Marija Pejčinoviča Buriča (Marija Pejčinović Burić) svētdien, 26.jūlijā, paudusi nožēlu par Varšavas ieceri. «Ja saistībā ar konvenciju ir nepareizi priekštati un pārpratumi, mēs esam gatavi tos precizēt konstruktīva dialoga ceļā,» sacījusi Pejčinoviča Buriča, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas