Polijā maina valdības sastāvu politiskas krīzes pārvarēšanai

Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis

Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) ir pieteicis valdības sastāva maiņu, lai atrisinātu sasāpējušas domstarpības valdošajā koalīcijā, kurs draudējusi izjukt, vēsta Polijas valsts raidorganizācija Polskie Radio.

Varšavā šobrīd notiek centieni atrisināt politisko krīzi, kas izcēlusies Polijas valdošajā Apvienoto labējo koalīcijā. Tās lielākais politiskais spēks ir premjerministra Mateuša Moravjecka pārstāvētā partija Likums un taisnīgums (198 deputātu vietas Seimā), taču koalīcijai nebūtu vairākuma Seimā bez partiju Vienotā Polija (19) un Vienošanās (17) likumdevēju mandātiem.

Domstarpības koalīcijā ar pārmetumiem publiskajā telpā uzbangoja septembrī, kad mazie koalīcijas partneri atteicās atbalstīt dzīvnieku tiesību likumprojektu, par ko savukārt stingri iestājās Likuma un taisnīguma priekšsēdētājs Jaroslavs Kačiņskis (Jarosław Kaczyński).

Valdības vadītājs trešdien, 30.septembrī, nācis klajā ar piedāvājumu valdībā veikt izmaiņas. Tās paredz ministru nomaiņu lauksaimniecības un mežsaimniecības, kā arī izglītības un zinātnes ministrijās. Premjerministra vietnieka amatus iecerēts piešķirt partijas Vienošanās līderim Jaroslavam Govinam (Jarosław Gowin) un Kačiņskim, kurš, lai arī ir viens no ietekmīgākajiem politiķiem Polijā, amatu valdībā nav ieņēmis kopš 2007.gada.

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), kurš formāli apstiprina valdības sastāvu, paziņojis, ka jauno Polijas valdības locekļu amata zvērestus pieņems nākamajā nedēļā, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas