Polija: Panākta sākotnējā vienošanās par ES budžetu

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) paziņojis, ka ir panākta sākotnējā vienošanās par ES daudzgadu budžetu, ko Varšava un Budapešta solījušas bloķēt saistībā ar ES finansējuma piešķiršanas piesaistīšanu likuma varas ievērošanai attiecīgajā dalībvalstī, vēsta Polijas valsts raidorganizācija Polskie Radio.

Duda ar paziņojumu, kas norāda uz galveno šķēršļu pārvarēšanu dalībvalstu sarunās par bloka daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam un ekonomikas atjaunošanas fonda pieņemšanu nācis klajā trešdien, 9.decembrī, kad Prāgā ticies ar Čehijas prezidentu Milošu Zemanu (Miloš Zeman).

«Ir izstrādāta sākotnējā vienošanās. Darbs ar to vēl turpinās. (..) Vienošanās ir tapusi ļoti spraigu Polijas, Ungārijas, bet arī Vācijas [ES Padomes] prezidentūras centienu rezultātā,» skaidrojis Polijas prezidents.

Lasiet arī: ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

Ceturtdien, 10.decembrī, un piektdien, 11.decembrī, norisinās ES dalībvalstu galotņu sanāksme, kur nu varētu tikt panākta vienošanās kā par budžetu, tā par COVID-19 krīzes seku mazināšanai paredzēto ekonomikas atjaunošanas fondu. Arī šajā sanāksmē gan Polija, gan Ungārija solījusi nepiekrist priekšlikumam par ES finansējuma piešķiršanas piesaistīšanu likuma varas ievērošanai attiecīgajā dalībvalstī uz, Varšavas vērtējumā, «neobjektīvu kritēriju» pamata, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas