Polija pārcels prezidenta vēlēšanas, organizēs pasta balsojumu

Likums un taisnīgums līderis Jaroslavs Kačiņskis

Polijas prezidenta vēlēšanas, kas bija paredzētas svētdien, 10.maijā, tiks pārceltas uz vēlāku laiku un notiks kā pasta balsojums, tā paziņojuši Polijas valdošās koalīcijas partiju līderi, vēsta Polskie Radio.

Trešdienas, 6.maija, vakarā ar paziņojumu klajā nāca nacionālkonservatīvās partijas Likums un taisnīgums līderis Jaroslavs Kačiņskis (Jarosław Kaczyński) un liberālkonservatīvās partijas Vienošanās priekšsēdētājs Jaroslavs Govins (Jarosław Gowin).

Lasiet arī: Lietuvā pie jaunatvērtiem muzejiem veidojas rindas

Politiķi norādījuši, ka Polijas Parlamenta Seima priekšsēdētājs «izsludinās jaunas prezidenta vēlēšanas tuvākajā iespējamā datumā» un ka tās notiks kā balsojums pa pastu.

Dienu iepriekš Polijas parlamenta augšpalāta Senāts ar 50 balsīm «par» un 35 balsīm «pret» noraidīja Seima pieņemtu likumprojektu par vēlēšanu rīkošanu 10.maijā kā pasta balsojumu.

Polijai ir grūtības sarīkot prezidenta vēlēšanas COVID-19 pandēmijas ierobežojumu un veselības apdraudējuma laikā.

Likums un taisnīgums uzskata, ka vēlēšanas jāsarīko, cik vien iespējams ātri, jo pasta balsojums nodrošinātu drošu attālumu starp vēlētājiem, taču tam nepiekrīt Senāta vairākums un virkne Seima deputātu.

Polijā līdz trešdienai inficēšanās ar COVID-19 apstiprināta 14 740 cilvēkiem, no kuriem 733 ir miruši no slimības komplikācijām, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas