Polijā prasa medicīnas universitātes galvas atkāpšanos pēc slavenību ārpuskārtas vakcinācijas

Polijā tiek prasīta Varšavas Medicīnas universitātes rektora atkāpšanās pēc tam, kad tās pakļautības medicīnas centrā ārpus kārtas pret Covid-19 vakcinētas slavenības, nevis mediķi, vēsta Polijas valsts raidorganizācija Polskie Radio.

Pagaidām Polijas vakcinācijas plāns paredz vakcināciju nodrošināt tikai Covid-19 medicīnas darbiniekiem, kuri strādā ar dzīvībai bīstamās vīrussaslimšanas pacientiem.

Poļu žurnālisti atklājuši, ka Varšavas Medicīnas universitātei piederošā medicīnas centrā, pārkāpjot šo kārtību, tikušas vakcinētas sabiedrībā pazīstamas personas, kuras nav medicīnas darbinieki slimības frontes līnijā. Savu pirmo vakcīnas devu ārpus kārtas saņēmuši Polijā pazīstami septiņdesmitgadnieki un sešdesmitgadnieki. Tie bijuši, piemēram, bijušais premjerministrs Lešeks Millers (Leszek Miller), un aktieri Andžejs Severīns (Andrzej Seweryn), Viktors Zborovskis (Wiktor Zborowski) un Kristīna Janda (Krystyna Janda).

Daļa vakcīnu saņēmušo aktieru un politiķu norādījuši, ka, saņemot poti, domājuši, ka piedalās vakcinēšanās popularizēšanas kampaņā, tomēr saskaņā ar žurnālistu secināto tāda nav rīkota.

Šai saistībā Polijas veselības ministrs Ādams Niedzelskis (Adam Niedzielski) prasījis Varšavas Medicīnas universitātes rektora Zbigņeva Gacjonga (Zbigniew Gaciong) atkāpšanos no amata.

Viņš arī norādījis, ka atļaut atsevišķiem cilvēkiem rindā apsteigt citus bijis ētikas pārkāpums un ka vainīgajam medicīnas centram tiks piespriests naudassods 350 000 zlotu (aptuveni 77 000 eiro) apmērā, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!