Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijas prezidents Andžejs Duda

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka arī šāda vēlēšanu norise COVID-19 pandēmijas laikā nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Pirmdien, 6.aprīlī, Polijas parlamenta apakšpalātā ar 230 balsīm «par» un 226 balsīm «pret» apstiprināts tiesību akta projekts, kas paredz valsts prezidenta vēlēšanas rīkot kā balsojumu ar pasta sūtījumu starpniecību. Vēlēšanu pirmā kārta paredzēta 10.maijā, un otrā kārta – 24.maijā.

Polijā līdz šim ar COVID-19 saslimuši 4 413 cilvēki un no slimības komplikācijām miruši 107. Epidemiologi prognozē, ka infekcijas slimības uzliesmojums augstāko punktu valstī sasniegs tieši maijā vai jūnijā.

Vēlēšanu ārkārtas risinājuma pretinieki pārmet Polijas valdošai partijai Likums un taisnīgums, ka tā ir gatava upurēt sabiedrības veselību, lai panāktu prezidenta Andžeja Dudas (Andrzej Duda) pārvēlēšanu. Oponenti uzskata, ka iedzīvotājiem stāvot rindā uz vēlēšanu biļetenu nosūtīšanu var būtiski pastiprināties COVID-19 izplatība.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas