Polija sola nepadoties ES «politiskai šantāžai», fon der Leiena norāda uz bloka juridisko pamatu apšaubīšanu

Eiropas Parlamentā otrdien, 19.oktobrī, diskutēts par Polijas samilzušo strīdu ar ES iestādēm tiesu varas un tiesību aktu hierarhijas jomā. Polijas premjerministrs vērtējis, ka valsts tiek poliski šantažēta, taču Eiropas Komisijas vadītāja paudusi satraukumu par bloka juridisko pamatu apšaubīšanu Polijas tiesā.

Kā vēsta Polijas sabiedriskais medijs Polskie Radio, Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) apliecinājis valsts vēlmi turpināt dalību ES un vienlaikus arī iestāties par poļu valdības lēmumiem iepretim kritikai no ES iestāžu puses.

Attiecībā uz strīdu ar ES iestādēm Briselē par to, kas dalībvalstīm ir augstāks tiesību aktu hierarhijā – valsts konstitūcija vai ES primārie tiesību akti jeb līgumi – Moravjeckis apliecinājis atbalstu Polijas Konstitucionālās tiesas nolēmumam, saskaņā ar kuru konstitūcija stāv augstāk.

Lasiet arī: Polijas Konstitucionālā tiesa strīdas ar Briseli – kuram stiprāki likumi

Eiropas Parlamenta diskusijā piedalījusies arī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen). Viņa norādījusi, ka Eiropas Komisijā patlaban tiek analizēts Polijas Konstitucionālās tiesas nolēmums. «Jau šodien varu jums teikt, ka esmu dziļi satraukta. Šajā nolēmumā ir uzdoti jautājumi par Eiropas Savienības pamatiem. Tas ir tiešs izaicinājums Eiropas juridiskai vienotībai,» sacījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja, kā liecina viņas Twitter profilā publicēts uzrunas video ieraksts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas