Polija un Ungārija aptur ES budžeta pieņemšanu

Ungārija un Polija ir izmantojušas savas veto tiesības, lai neļautu ES valstīm vienbalsīgi pieņemt bloka ilgtermiņa budžetu un ekonomikas atjaunošanas finansējumu. Iemesls ir likuma varas ievērošanas piesaistīšana ES finansējumam, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Abas valstis pirmdien, 16.novembrī, iestājušās pret ES daudzgadu budžeta un saistīto dokumentu pieņemšanu, jo piedāvātajā regulējumā iekļauta kārtība, kas paredz ES subsīdiju atņemšanu dalībvalstīm, kur ES iestāžu skatījumā tiek īstenota demokrātijai un likuma varai kaitējoša politika. Polija un Ungārija jau ir atzītas no ES iestāžu puses par vainīgām šādas politikas īstenošanā, tādēļ iespēja zaudēt finansējumu no bloka kopējā budžeta būtu reāla.

«Jautājums ir, vai Polija (..) tiks pakļauta politiskai un iestādēs nostiprinātai paverdzināšanai,»

pirmdien sacījis Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Ziobro (Zbigniew Ziobro). «Jo tā nav likuma vara, kas ir tikai iegansts, bet patiesībā tā ir institucionāla, politiska paverdzināšana, radikāla suverenitātes ierobežošana.»

Polijas un Ungārijas nostāja arī neļauj ES dalībvalstīm apstiprināt ekonomikas atjaunošanas finansējumu 750 miljardu eiro apmērā, par kuru valstis sarežģītās sarunās vienojās jau 2020.gada vasarā ar mērķi palīdzēt COVID-19 krīzē smagi cietušām nozarēm un dalībvalstīm, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas