Polija, Ungārija zaudē tiesvedībā par ES naudas sasaisti ar likuma varu

Polija un Ungārija, kuras Eiropas Komisija vaino likuma varas graušanā šo valstu pārvaldē un sabiedrībā, ir zaudējušas ES Tiesas lietā, kur centušās nepieļaut, ka ES naudas piešķiršana tiek sasaistīta ar demokrātiskas pārvaldes standartu ievērošanu, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Trešdien, 16.februārī, ES Tiesa lēmusi, ka likuma varas un solidaritātes principu ievērošana bijusi nosacījums, lai abas Austrumeiropas valstis kļūtu par ES dalībvalstīm. Tiesas ieskatā, likuma varas pārkāpumi rada apdraudējumu «saprātīgai ES budžeta pārvaldībai».

Lasiet arī: Kanādā iesaldēs tālbraucēju demonstrantu bankas kontus

Eiropas Komisija abās valstīs, kuras saņem miljardos eiro mērāmu ES finansējumu, ir organizējusi izmeklēšanas par tiesu, mediju un nevalstisko organizāciju neatkarības graušanu. ES Tiesas spriedums var ietekmēt to, kā starp bloka dalībvalstīm tiek sadalīti daudzi miljardi eiro no pandēmijas ekonomiskās pārvarēšanas finansējuma.

Polijas valdības viceministrs Janušs Kovalskis (partija Solidārā Polija) vērtējis, ka ES cenšas izdarīt finansiālu spiedienu uz Poliju. «ES, kādu mēs to pazīstam, ir galā! Mums ir jāaizstāv Polijas suverenitāte,» sacījis poļu politiķis. Ungārijas valdošā partija Fidesz savukārt vērtējusi, ka ES Tiesas nolēmums bijis politisks, nevis juridiski taisnīgs, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas