Polija vaino krievu aviodispečerus apzinātā Smoļenskas aviokatastrofas izraisīšanā

Polijas prokurori pavēstījuši, ka izvirzīs apsūdzības pret diviem Krievijas gaisa satiksmes dispečeriem uz aizdomu pamata, ka tie 2010.gadā apzināti izraisījuši aviokatastrofu, kurā bojā gāja Polijas prezidents un vēl 95 cilvēki.

Kā vēsta portāls EurActiv, prokurori pirmdien, 3.aprīlī, norādījuši preses konferencē, ka starp pierādījumiem, uz kuriem apsūdzības balstītas, ir arī jauna pilotu un krievu gaisa satiksmes dispečeru sarunu analīze.

«Pierādījumu analīze (..) ļāvusi prokuroriem noformulēt jaunas apsūdzības pret gaisa satiksmes dispečeriem, Krievijas pilsoņiem,» tā skaidrojis Polijas ģenerālprokurora vietnieks Mareks Pasioneks (Marek Pasionek).

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs, komentējot paziņojumu, pirmdien sacījis: «Noteikti nav iespējams piekrist šādiem secinājumiem».

Portāls EurActiv ziņo, ka Krievijas puse joprojām nav nodevusi avarējušās lidmašīnas atlūzas poļu izmeklētājiem, skaidrojot, ka Krievijas izmeklētāji nav pabeiguši savu izmeklēšanu par to, kādēļ 2010.gadā Krievijas rietumos notika šī aviokatastrofa.

Ref: 111.111.103.4878

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas