Polija veido telekanālu Viļņa, tēmējot uz Lietuvas poļu kopienu

Polijas valsts televīzijas ēka Varšavā

TVP Wilno jeb TVP Viļņa – tāds nosaukums dots Polijas valsts televīzijas telekanālam, ko plānot izveidot īpaši tam, lai Varšava informētu Lietuvas poļu kopienu.

Lai ieceri īstenotu Polijas sabiedriskais medijs TVP ir parakstījis attiecīgu līgumu ar Polijas Ārlietu ministriju, tā, piektdien, 22.martā, vēstīja Lielbritānijā strādājošais portāls Broadband TV News, kas informē par Eiropas norisēm digitālās televīzija jomā.

Telekanāla saturs tiks translēts poļu valodā, un telekanāla organizatoriskās puse sagatavošanas darbi rit jau vairāk nekā gadu.

Sākotnēji TVP Wilno programmu saturu aizpildīs starptautiskais poļu diasporas kanāls TVP Polonia, bet to vēlāk saturu veidos īpaša Lietuvas redakcija, ko veidos Lietuvas poļu kopienas pārstāvji.

Poļi ir Lietuvas lielākā mazākumtautība, kas šobrīd veido ap 6,6% no valsts iedzīvotāju kopskaita, bet Viļņā – 16,5% no iedzīvotāju kopskaita . Tā ir pārstāvēta arī Seimā ar parlamenta vienīgo etniska fokusa politisko spēku Lietuvas poļu vēlēšanu akciju – Kristīgo ģimeņu apvienību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas