Polija vēlas atcelt cietumsodu par holokausta saistīšanu ar poļiem

Polijas premjerministrs Mateušs Moravieckis

Polijas valdība aicinājusi parlamentu atcelt cietumsodu, kas valstī draud par poļu nācijas saistīšanu ar noziegumiem, kas pastrādāti pret ebrejiem laikā, kad Poliju bija okupējusi nacistiskā Vācija.

Kā ziņo kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, trešdien, 27.jūnijā, Polijas premjerministrs Mateušs Moravieckis (Mateusz Morawiecki) no valstī valdošās partijas Likums un taisnīgums lūdzis parlamentam atcelt bargo soda mēru.

Parlamentārieši lūgumu ņēmuši vērā un jau tajā pašā dienā Sejma apakšpalāta atbalstījusi grozījumu projektu atcelt 2018.gada sākumā ieviesto soda mēru – līdz trim gadiem cietumā – par vārdu savienojuma «poļu nāves nometnes» lietošanu.

BNN jau vēstīja, ka janvāra beigās Polijas Senāts pieņēmis pretrunīgi vērtētu grozījumu projektu, aizliedzot vainot poļus nacistiskās Vācijas Holokausta noziegumu līdzdalībā, kaut arī pret to stingri iestājusies Izraēla un vainojusi Poliju mēģinājumā pārrakstīt vēsturi.

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) skaidrojis, ka valstij ir tiesības «aizstāvēt vēsturisko patiesību».

Pret grozījumiem asi iebildusi Izraēla, tās izglītības un diasporas lietu ministram Naftali Benetam (Naftali Bennett) piekrītot, ka runāt par «poļu nāves nometnēm» ir maldinoši, tomēr viņš uzsvēris: «Tas ir vēstures fakts, ka daudzi poļi palīdzēja slepkavot ebrejus, nodeva tos, izturējās aizskaroši pret tiem un pat nogalināja ebrejus holokausta laikā un pēc tā».

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas