Polijas likumdevēji vēršas pret NVO darbību skolās, aizstāvot morāli

Polijas parlamenta apakšpalāta apstiprinājusi tiesību akta projektu ar mērķi kontrolēt to ārpusklases izglītojošo saturu skolēniem, ko nodrošina nevalstiskās organizācijas. Poļu izglītības ministrs norādījis uz nepieciešamību valstī plašāk rūpēties par skolēnu morāli, tomēr saņēmis kritiku, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Valdošās nacionālkonservatīvās partijas Likums un taisnīgums sagatavotais tiesību akta projekts guvis Seima vairākuma atbalstu, un nākamais solis ir balsojums par to parlamenta augšpalātā. Likumdevēju apstiprinātās tiesību normas paredz, ka ārpusklases izglītojošo saturu skolēniem, ko sniedz nevalstiskās organizācijas, būtu jāapstiprina valdības ieceltai uzraudzības amatpersonai. Ar jaunajām normām tiktu vienkāršota arī skolu direktoru atlaišana.

Lasiet arī: Polijas prezidents noraida ārzemju mediju īpašnieku likumu

Poļu izglītības ministrs Przemislavs Čarneks (Przemysław Czarnek) skaidrojis, ka skolu uzraugiem vajadzētu būt tiesībām nepieļaut izglītības saturu, kas «apdraud bērnu morāliskumu», jo sevišķi attiecībā uz dzimumizglītību.

Ministram oponējusi Seima deputāte Agņeška Dziemjanoviča-Baka (Agnieszka Dziemianowicz-Bąk), kura strādā parlamenta apakšpalātas opozīcijā un pārstāv kreisi noskaņoto politisko partiju apvienību Kreisie. Deputāte rakstījusi mikroemuāru vietnē Twitter, ka izglītības ministrs strādā «ar poļu skolu politizēšanu» tā vietā, lai cīnītos ar poļu bērnu depresiju un nabadzību, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas