Polijas likumu par elektrības cenas samazināšanu vētīs EK

Polija ir pieņēmusi likumu ar mērķi iegrožot elektroenerģijas cenu kāpumu, paredzot kompensācijas enerģētikas uzņēmumiem. Eiropas Komisija vēlas pārbaudīt, vai Varšava šādi nepārkāps Eiropas Savienības noteikumus, kas liedz dalībvalstīm sniegt uzņēmumiem finansiālu atbalstu.

Kā ceturtdien, 3.janvārī, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv, Polijas parlamenta apakšpalāta decembra beigās pieņēma tiesību aktu, kas paredz samazināt nodokļus, ar ko valstī apliek elektroenerģiju. Polijā valdošā partija Likums un taisnīgums šādi vēlas nepieļaut elektrības rēķinu kāpumu 2019.gadā, kad valstī gaidāmas parlamenta vēlēšanas.

Iepriekš Polijas valsts enerģētikas uzņēmumi rosināja elektrības cenu patērētājiem palielināt par 30%, tā sevi sargājot situācijā, kad elektrības vairumtirdzniecības cena Polijā pieaugusi par 65% un 2019.gadā akmeņogļu cenai gaidāms lēciens 400% apmērā, raksta EurActiv.

Eiropas Komisijas pārstāve Mina Andrējeva (Mina Andreeva) ceturtdien Briselē žurnālistiem pavēstījusi: «Dalībvalstij ir pienākums darīt Komisijai zināmus visus valsts atbalsta pasākumus, vēl pirms tie stājas spēkā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas