Polijas opozīcija brīdina par valsts iespējamu izstāšanos no ES

Partijas Pilsoniskā savienība līderis Gržegoržs Sčetina

Piecu Polijas opozīcijas partiju apvienība sākusi savu kampaņu saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām ar brīdinājumu, ka valdošās partijas Likums un taisnīgums asās domstarpības ar Eiropas Savienību var novest arī pie valsts izstāšanās.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, sestdien, 6.aprīlī, savu vēlēšanu kampaņu pieteikusi piecu partiju apvienība, kur lielākais politiskais spēks ir liberiāli noskaņotā Pilsoniskā platforma.

«Vai nu mums ir stipra, turīga, demokrātiska Polija stiprā Eiropā, vai arī mums ir tas, kas ir tagad – vienas partijas valsts ceļā uz izstāšanos no Eiropas Savienības,» tā norādījis Pilsoniskās platformas līderis Gržegoržs Sčetina (Grzegorz Schetyna).

Tās pretinieki, nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums, Polijā valdījuši kopš 2015.gada. Tās vadībā pieņemti virkne likumu, kas Eiropas Komisijas un citu dalībvalstu skatījumā apdraud tiesu varu un preses brīvību.

Polijas iedzīvotāju vairākums, turpat 90% balsstiesīgo, atbalsta valsts dalību Eiropas Savienībā, un arī Likums un taisnīgums politiķi līdz šim nav iestājušies par valsts aiziešanu no ES, kaut arī ir stingrā opozīcijā virknei ES politisko jautājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas