Polijas premjerministrs rosinās uzticības balsojumu parlamentā

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis

Polijas valdības galva paziņojis, ka rosinās parlamenta uzticības balsojumu, lai pārbaudītu likumdevēju atbalstu partijas Likums un taisnīgums ministru kabinetam.

Kā vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki) par ieceri paziņojis trešdien, 12.decembrī, to pamatojot ar vajadzību būt pārliecinātam par atbalstu, kas nepieciešams, lai valdība varētu īstenot plānotas reformas.

Nacionālkonservatīvai un kristīgi demokrātiskai partijai Likums un taisnīgums ir pārliecinošs parlamentārais vairākums gan Polijas Seimā, gan Senātā.

Lai arī partijas tēlu gan Polijā, gan jo sevišķi ārvalstīs ir iedragājušas reformas sabiedriskajos medijos, tiesu varā un mežistrāde Belovežas gāršā, sabiedrības atbalsts tai joprojām ir liels.

Partijas reitingi šoruden gan mazliet pazeminājušies saistībā ar skandālu Polijas finanšu tirgus regulatorā.

Palīdz Latvijas korupcijas izmeklēšanā

Polijas pretkorupcijas dienests trešdien pavēstījis, ka iestāde ir aizturējusi divus cilvēkus saistībā ar Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kriminālizmeklēšanu par iespējamu kukuli 800 000 eiro apmērā. Izmeklēšana saistīta ar SIA Rīgas satiksme un teju 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas