Polijas prezidenta vēlēšanās uzvaru piesaka Duda

Polijā aizvadīta prezidenta vēlēšanu otrā kārta, un savu uzvaru ir pieteicis pašreizējais labējā spārna prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), vēsta Polijas valsts radio Radio Polskie.

Vēlēšanu otrā kārta, kurā Duda spēkojās ar parlamenta opozīcijas atbalstīto prezidenta amata kandidātu, Varšavas mēru Rafaļu Tžakovski, notika svētdien, 12.jūlijā. Oficiālie vēlēšanu rezultāti ir gaidāmi tuvākajās dienās. Pašreizējais Polijas prezidents savu uzvaras pieteikumu balstījis uz vēlētāju aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem, taču to rezultāti liecina par mazu pārsvaru. Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centa Ipsos veiktās aptaujas rezultātiem balsu par Dudas kandidatūru vēlēšanās nodotas 50,4% balsu, bet par Tžakovski — 49,6% balsu. Svarīgi, ka uzņēmuma vadība norādījusi, ka aptaujas rezultāti var atšķirties no īstajiem, oficiālajiem rezultātiem par diviem procentpunktiem.

«Es apsolu, ka nepievilšu jūs,» piesakot savu uzvaru svinīgā pasākumā ar atbalstītājiem, svētdien sacījis Duda un norādījis, ka priekšvēlēšanu cīņa bijusi skarba un apliecinājusi sāncenšiem nepieciešamību izrādīt cieņu vienam pret otru, neraugoties uz viedokļu atšķirībām.

Kā vēsta Radio Polskie, No uzvaras pagaidām neatsakās arī opozīcijas atbalstītais kandidāts Tžakovskis, kurš uzrunā saviem atbalstītājiem norādījis: «Esmu pilnīgi pārliecināts, ka uzvarēsim mēs.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas