Polijas prezidents: ES jābūt solidārākai ar dalībvalstīm austrumos

Polijas prezidents Andžejs Duda

Pēc Varšavas virzienā raidītās kritikas par tās atteikšanos uzņemt savu daļu bēgļu Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) aicinājis Eiropas Savienību izrādīt lielāku izpratni un solidaritāti ar bloka austrumu dalībvalstīm.

«Eiropas Savienība ir stipra, bet lēmumu pieņemšanas līmenī – vāja, un tā ir šā brīža problēma,» intervijā ziņu aģentūrai PAP skaidrojis Polijas prezidents, kurš 2015.gadā amatā ievēlēts, pārstāvot labējo partiju Likums un taisnīgums.

«Nepietiek solidaritātes attiecībā uz Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu situācijas izpratni. Mēs [jaunās dalībvalstis] cenšamies celt dzīves līmeni jauniem cilvēkiem, lai tiem nebūtu jāmeklē darbs ārvalstīs, lai saņemtu pienācīgu algu un normāli dzīvotu,» tā Duda komentējis Polijas un kaimiņvalstu centienus.

Polijas prezidents arī paudis nostāju, ka atbalsta Eiropas Savienību kā nācijvalstu bloku, kas sadarbojas ekonomiskajā laukā, «tomēr ES nav jājaucas lietās, kurām jāpaliek nacionālās suverenitātes jomā», ziņo AFP.

Jau vēstīts, ka aprīļa vidū Polija paziņoja, ka tomēr nevar uzņemt tos 7 000 bēgļus, kurus tā pērn septembrī apņēmās uzņemt saskaņā ar Eiropas Savienības dalībvalstu vienošanos.

Ref: 111.111.103.3399

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas