Politico: Krievijas un NATO sadursme varētu notikt Suvalku koridorā

Tā dēvētais Suvalku koridors hipotētiski ir visbīstamākā teritorija, kas var kļūt par pirmo mērķi Krievijai gadījumā, ja tā vēlētos izvērst karu pret NATO, ataucoties uz Politico, vēsta Postimees.

Par Suvalku koridoru dēvē aptuveni simts kilometru platu Lietuvas un Polijas pierobežas joslu, kas rietumos robežas ar Kaļiņingradu, bet austrumos ar Baltkrieviju. Šī teritorija tiek uzskatīta par NATO Ahileja papēdi – ja Krievija to sagrābtu, NATO sabiedrotajiem būtu noslēgts ceļš uz Baltijas valstīm.

Teritorijai nosaukumu 2015.gadā devis toreizējais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Rietumu militārie eksperti brīdina, ka šis rajons, visdrīzāk, kļūtu par vienu no pirmajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķiem, ja viņš izlemtu karu Ukrainā paplašināt līdz tiešai sadursmei ar NATO, teikts Politico paziņojumā.

Tiek pieļauts, ka Maskava varētu mēģināt izveidot sauszemes koridoru līdz Kaļiņingradai, kas arī kļūtu par iemeslu liela mēroga karam.

BNN jau rakstīja, ka Kremlis pirmdien, 20.jūnijā, paziņojis, ka «noformulēs atbildi» uz Lietuvas aizliegumu turpināt eksportēt preces uz Kaļiņingradu.

Lasiet arī: Kremlis pārmet Lietuvai «nelegālas darbības», jo tā īsteno sankcijas pret Krieviju

«Šis ir īsts bezprecedenta gadījums, un tas ir visa pārkāpums,» sacījis Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs. «Mēs saprotam, ka tas ir saistībā ar Eiropas Savienības lēmumu paplašināt sankcijas. Mēs arī to [ES lēmumu] uzskatām par nelegālu.»

Kremlis arī iepriekš atļāvies apšaubīt Baltijas valstu un Ukrainas neatkarību, draudot atsaukt to atzīšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas