bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 28.03.2020 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2012.gada 13.–17.februāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.februāris, pirmdiena.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Mazākumtautību padomes sēdē un Nacionālās aizsardzības akadēmijas dibināšanas 20.gadskārtas svinībās.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa atrodas divu dienu oficiālā vizītē Gruzijā.

Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisija pirms otrā lasījuma izskata likumprojektu «Grozījumi Pilsonības likumā».

Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Kanādas parlamentu tiekas ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džonu Morisonu (John Morrison)

Zatlera Reformu partijas Saeimas frakcijas sēde.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vada Ministru kabineta komitejas sēdi, piedalās valdību veidojošo partiju koalīcijas Sadarbības padomes sēdē un pētījuma «Valodas situācija Latvijā: 2004–2010» prezentācijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sniedz televīzijas interviju Pirmajam Baltijas kanālam.

14.februāris, otrdiena.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklē Rīgas Lietuviešu vidusskolu, pieņem Bulgārijas Republikas vēstnieku Ivanu Naidenovu (Ivan Anguelov Naydenov) sakarā ar viņa darbības termiņa beigšanos un tiekas ar kluba «Rīga – 20:14» organizatoriem un aktīvistiem.

Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes.

– Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskata likumprojektus «Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā» un «Grozījums Paziņošanas likumā».

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata likumprojektu «Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā».

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija vērtē Valsts policijas 2011.gada darba rezultātus.

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija pirms pirmā lasījuma izskata likumprojektu «Grozījumi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā».

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vada Ministru kabineta sēdi.

15.februāris, trešdiena.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās tiesnešu svinīgā solījuma nodošanas ceremonijā, tiekas ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, pieņem projekta Ēnu diena dalībniekus.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalās Saeimas Juridiskās komisijas sēde, atklāj izstādi «Latvijas Republikas Satversmei – 90», pieņem Austrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Stefanu Pēringeru (Stefan Pehringer), iepazīstas ar Ēnu dienas dalībniekiem Saeimā, piedalās Saeimas frakcijas Vienotība sēdē.

Ēnu diena Saeimā. Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes. Zatlera Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakciju sēdes.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sniedz interviju Latvijas Radio, telekompānijai LNT un Radio 101.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdi Jāni Kukaini, uzstājas ekspertu diskusijā par Latvijas un Lietuvas sadarbības perspektīvām.

16.februāris, ceturtdiena.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš dodas trīs dienu darba vizītē uz Poliju.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa vada Saeimas plenārsēdi.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vada Reformu vadības grupas sēdi, tiekas ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Paetu (Urmas Paet).

17.februāris, piektdiena.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sniedz interviju Latvijas Radio raidījumam «Doma laukums», pieņem Grieķijas vēstnieku Latvijā Georgiju Hadzimihelaki (George Chatzimichelakis) un Kanādas vēstnieku Latvijā Džonu Morisonu (John Morrison).

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apmeklē Daugavpili, Krāslavu un Dagdu.

Ref: 017.010.103.847


Pievienot komentāru

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.

Latvijas Banka šogad Latvijā sagaida IKP kritumu par 6,5%

Ņemot vērā aktuālās norises pasaules tautsaimniecībā, tostarp koronavīrusa COVID-19 ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas IKP 2020.gadā samazināsies par 6,5%.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!